Bart Sadowski, Andrzej Cierkosz, Marta Kustek, Malgorzata Nowakowska i Leszek Sadowski.

Kilka dni temu nasz portal www.DobraPolskaSzkoła.com otrzymał nagrodę Orła Nowego Dziennika przyznaną przez redakcję i czytelników w uznaniu za „innowacyjne podejście do kwestii związanych z edukacją polonijnych dzieci oraz liczne inicjatywy mające na celu zachęcanie dzieci z polskich rodzin do poznawania kultury, historii oraz języka swoich rodziców, w tym szczególnie za trwającą właśnie akcję 'W naszym domu mówimy po polsku’.

Statuetka Orła Nowego Dziennika wręczana jest co roku osobom lub instytucjom zasłużonym dla Polonii,
o których stanowczo za mało się jeszcze mówi. Intencją redakcji jest wyszukiwanie ambitnych, zdolnych,
z ciekawymi pomysłami osób lub organizacji, które prowadzą działalność rokującą dobrze na przyszłość, nagrodzenie ich dotychczasowych wysiłków oraz zachęta do dalszego działania.

Uroczystość odbyła się już drugi raz. Pierwszego Orła Nowy Dziennik wręczył w ubiegłym roku Katarzynie Kowalskiej, autorce przewodnika „Studia w USA, czyli jak zostać studentem amerykańskiej uczelni”, od lat zaangażowanej w działalność Organizacji Studentów Polskich w Nowym Jorku.

Nagrodę, w postaci wykonanej z brązu statuetki Orła, odebrała współzałożycielka Dobrej Polskiej Szkoły Marta Kustek podczas przedświątecznego spotkania opłatkowego Nowego Dziennika, które odbyło się w czwartek po południu w redakcji w Garfield, NJ.

DPS
Zdjęcia: Aleksandra Słabisz/Nowy DziennikAnna Tarnawska, Marta Kustek i Katarzyna Kucharska.


Marta Kustek, Andrzej Cierkosz, Janusz Szlechta i Marzena Kostrzewa – Stafiej.


Anna Tarnawska, Aleksandra Slabisz, Marta Kustek i Katarzyna Kucharska.


Anna Tarnawska, Aleksandra Slabisz, Marta Kustek i Katarzyna Kucharska.Poprzedni artykuł„Jeśli rodzice chcą, żeby ich dzieci rozumiały polski, muszą do nich po polsku mówić.”
Następny artykuł“Zakopane – stolica polskich Tatr” Kalina Szkutnik. Praca nadesłana na konkurs “Miejsce, które musisz zobaczyć!”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj