Adam Ferency, Sonia Bohosiewicz, Jarosław Boberek i Andrzej Mastalerz jako litery alfabetu w animowanym filmie krótkometrażowym społeczno-edukacyjnej kampanii Narodowego Centrum Kultury Ojczysty – dodaj do ulubionych.

 

Z jak zagadka to zabawna historia detektywa poszukującego skradzionych literom znaków diakrytycznych. Głosów bohaterom animacji użyczyli: Adam Ferency, Sonia Bohosiewicz, Jarosław Boberek i Andrzej Mastalerz.

Animacja powstała w Studiu Bros Fx, które ma na swoim koncie m.in. czołówkę do jednego z odcinków kultowego amerykańskiego serialu „The Simpsons”, nominowaną do prestiżowej nagrody Annie Awards™, a także współpracę z NCK przy animacji do spotu „Ojczysty” (http://nck.pl/ojczysty/313607-spot-pt-ojczysty-walczy-o-nagrode-klubu-tworcow-reklamy/) , nagrodzonego w 12. edycji konkursu organizowanego przez Klub Twórców Reklamy KTR. 

Od 1 czerwca film jest dostępny w Internecie m.in. na kanale Narodowego Centrum Kultury.

Kampania Ojczysty – dodaj do ulubionych jest prowadzona przez Narodowe Centrum Kultury od 2012 r. Jej celem jest kształtowanie świadomości językowej Polaków i propagowanie dbałości o poprawność polszczyzny. Została uznana za najlepszą kampanię społeczną 2012 r.

Poprzedni artykułMotocykliści dla dzieci – Dzień Dziecka w McGolrick Park na Greenpoincie
Następny artykułObchody Dnia Dziecka na Ozone Park

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj