Mikołajki to najbardziej ulubione święto dzieci na całym świecie. Obchodzone jest 6 grudnia na cześć biskupa Mikołaja, który żył w tureckim mieście Mira na przełomie III i IV stulecia. Według legendy, miał otrzymać wielki spadek po rodzicach, który następnie rozdał biednym. Legenda również mówi, że to przebrany w czerwony strój nieznany staruszek z Laponii, który przynosi dzieciom prezenty. 

Mikołajki to również coroczna tradycja w naszej szkole. W tym roku obchodziliśmy je 4 grudnia. Do naszej szkoły również zawitał Mikołaj z prezentami dla uczniów. Dzień ten był pełen radości i uśmiechu na twarzach uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych.

Polska szkoła to nie tylko praca z książką, to również pielęgnowanie tradycji. Wszystko to udaje nam się połączyć i sprawić radość dzieciom i dorosłym.

Życzymy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia!

.

Irena Woźniak
Szkoła Języka i Kultury Polskiej

.

.

.

.

.

.

.

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: Na adwentowych ścieżkach  
Następny artykuł„Człowiek robiąc szkodę przyrodzie, siebie też zabija”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj