W naszej Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta w Palos Heights, IL, 31 października odbyły się obchody Dnia Św. Jana Pawła II, połączone z modlitwą różańcową dzieci w poszczególnych klasach na znak jedności z akcją „Milion dzieci modli się na różańcu”. Z tej okazji szkoła otrzymała piękny różaniec wykonany własnoręcznie przez pana Andrzeja Fatla.

.

Uczniowie klasy III Gabrysia Patro, Lena Szwajnos i Tomek Topór fantastycznie recytowali wiersze właśni o Janie Pawle II. Uczniowie klasy IV – zaśpiewali ulubioną pieśń papieża „Barka”, natomiast uczniowie z klas młodszych  wykonali piękne prace plastyczne.

.

.

.

Dzień ten był wyjątkowy i okazja do przedstawienia po raz kolejny sylwetki  wybitnego Polaka.  Zadaniem naszym jest utrwalanie  i pielęgnowanie jego słów i przesłania, w których odnajdujemy odpowiedź na wiele ważnych pytań nurtujących współczesny świat. Jan Paweł II szczególną troską otaczał rodzinę. Jego nauczanie przepojone było miłością do rodziny, można było w nim odnaleźć konkretne rozwiązania trudności  stojących dzisiaj przed rodzinami.

.

.

.

Św. Jan Paweł II kierował swoje słowa zarówno do ludzi dorosłych, jak też do młodzieży i bardzo kochał dzieci.  Dlatego też naszym zadaniem jest przypominanie o tym uczniom i właśnie obchody Dnia Św. Jana Pawła II były znakomitą do tego okazją. 


Irena Woźniak

Poprzedni artykuł34 osoby przystąpiły do egzaminu na Global Seal of Biliteracy w South Hackensack, NJ!
Następny artykułE-magazyny dla polonijnych dzieci i młodzieży

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj