20 października 2017 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dwujęzyczności. W związku z tym wszystkie klasy zaprezentowały projekty przygotowane z tej okazji.

Klasy młodsze malowały flagi,  poznawały symbole narodowe takie jak hymn, flaga i godło. Uczniowie klas  starszych 6, 7, 8 i LO poszerzały swoją wiedzę poznając historię instytucji polonijnych na terenie Chicago. Wszyscy nosili tego dnia koszulki, czapki i szaliki w barwach narodowych. Główne wejście było pięknie udekorowane plakatami POLONIJNEGO DNIA DWUJĘZYCZNOŚCI,  a na korytarzach zawisły polskie flagi. Wszyscy wychowawcy zadbali o uroczysty wystrój klas, niektórzy serwowali polskie potrawy i oglądali polskie filmy.

Cały ten czas był wypełniony wielkim patriotyzmem i przekonaniem, że warto podtrzymywać wspaniałe polskie tradycje i język. Życzę nam wszystkim więcej takich uroczystości i utrzymywania tego nowego święta polonijnego jakim jest Dzień Dwujęzyczności.

Podziękowania za przygotowanie wydarzenia należą się całemu  Gronu Pedagogicznemu, Dyrekcji  oraz Rodzicom!

 

Jolanta Harrison

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułDzień Dwujęzyczności na farmie!
Następny artykułŚwięto dwujęzyczności w Polskiej Szkole im. Św. M. Kolbego w Chicago, IL – fotoreportaż

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj