Na kolejnym naszym spotkaniu promującym czytanie dzieciom przez rodziców w Polskiej Szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie w Nowym Jorku bardzo dużo się działo. Dorośli nie tylko dzieciom czytali, ale również tańczyli, uczyli jak tańczyć oraz opowiadali o ludowych tańcach! Tym razem gośćmi akcji Cała Polonia Czyta Dzieciom byli członkowie polskiego zespołu folklorystycznego Polish American Folk Dance Company z Nowego Jorku.

Tancerze grupy przyszli do szkoły w pięknych, kolorowych strojach ludowych pochodzących z różnych regionów Polski, a o ich historii bardzo ciekawie opowiadała Maria Bielska, która również czynnie działa w zespole. Opowieści pani Marii przeplatane były z czytaniem polskich bajek i wierszy, również o tematyce tanecznej, oraz pokazów tańca. I tak, dzieci miały okazję posłuchać m.in. „Tańcowała igła z nitką” Jana Brzechwy, Zbójnickiego Wandy Chotomskiej, „Tańcowały dwa Michały” oraz „Buty w tańcu przetarte” Braci Grimm. Mariusz Bernatowicz, dyrektor wykonawczy PAFDC opowiedział dzieciom o historii zespołu, a Maria Bielska zaprosiła wszystkich chętnych do wstępowania do dziecięcej grupy tanecznej prowadzonej przez druhnę Asię.

Czytelniczo – taneczne wątki spotkania przeplatane były konkursami dla dzieci prowadzonymi przez Martę Kustek z portalu DobraPolskaSzkola.com, w których nagrody ufundował Sławek Platta z The Platta Law Firm, sponsor czytelniczych akcji Cała Polonia Czyta Dzeciom w Nowym Jorku i sąsiadujących miejscowościach.

Marta Kustek
Realizacja nagrania: Andrzej Cierkosz, Marta Kustek
c

e

f

a

b

e

g

h

i

k

photo 3-85

 

l

Poprzedni artykułDzień Babci i Dziadka w Akademii Języka Polskiego w Manchester
Następny artykułNiezdecydowana zima na Podlasiu w zdjęciach Jerzego Rajeckiego

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj