IMG_3013
                  Renata Martin i Beata Benewiat w studio Polskiego Radia 910AM w Pomonie, NY

 

„Podręczniki, z których korzystają nauczyciele w polskich sobotnich szkołach w USA” – to temat audycji poprowadzonej przez Danutę Świątek, która odbyła się 8 stycznia 2016 r. w Polskim Radio 910 AM w Pomonie, NY.

Z jakich podręczników korzystają polskie sobotnie szkoły w Stanach Zjednoczonych? Dlaczego trudno wybrać dobry podręcznik  do pracy z polonijnymi dziećmi? Jakie powinny być podręczniki dla polonijnych szkół w USA? Jakie są obecnie dostępne na rynku propozycje i gdzie można je zamówić?

Na te i inne pytania odpowiadały Danuta Szkutnik, nauczycielka Polskiej Katolickiej Szkoły im. Św. Ferdynanda w Chicago i autorka podręcznika „Już czytam”, „Już piszę” i „Już potrafię”, Beata Benewiat, dyrektorka Polskiej Szkoły im. J. Niemcewicza w Plainfield, NJ oraz Renata Martin, nauczycielka ze szkoły im. M. Kopernika w Mahwah, NJ w rozmowie z Danutą Świątek oraz Marcinem Filipowskim.

Zapraszamy do wysłuchania audycji!

http://www.polskieradio.com/news_det.aspx?id=103386&kat=83

 

IMG_3016
                            Beata Benewiat, Danuta Świątek, Marcin Filipowski i Renata Martin

 

 

 

Poprzedni artykułPo co do szkoły sobotniej?
Następny artykułZima dotarła do Nowego Jorku – zdjęcia z zasypanego Ridgewood

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj