Fundacja ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom ogłasza rozpoczęty właśnie rok szkolny 2017/2018 Rokiem Wartości Moralnych! W dzisiejszym świecie coraz więcej jest zdarzeń, które świadczą o głębokim kryzysie moralnym. Dlatego tak ważne jest, by młodzi ludzie rozumieli, czym są i czemu służą wartości. 

Dlatego też już na początku października Fundacja rozpocznie pilotażową edycję programu pn. „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”, skierowanego do uczniów klas 6 i 7 szkół podstawowych. Celem programu jest promocja czytelnictwa i wartościowej literatury oraz wspieranie rozwoju moralnego młodzieży, a pomocą w tym będą bezpłatne pakiety złożone z: książki „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” – do przeczytania z uczniami, poradników „Z dzieckiem w świat wartości” i „Wychowanie przez czytanie” dla prowadzących program nauczycieli oraz ze scenariuszy zajęć na temat poszczególnych wartości, takich jak: szacunek, uczciwość, przyjaźń, sprawiedliwość, odwaga, wolność, życzliwość, przyzwoitość i in. Przewodnikiem uczniów będzie także Mikser, rapujący filozof.

Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiać istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych, stworzą też krótkie filmiki prezentujące wybrane przez siebie wartości. Najciekawsze prezentacje zostaną udostępnione na stronie internetowej Fundacji.

Program „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji i regulamin udziału w programie już w przyszłym tygodniu na stronie: http://www.calapolskaczytadzieciom.pl/

 

 

Fundacja zachęca również wszystkich rodziców młodszych dzieci w ramach programu RodzinneCzytanie.pl  do tworzenia Klubów Czytających Rodzin – w bibliotekach, przedszkolach, szkołach, innych placówkach, a także w domach – z gronem znajomych! Spotkania Klubów to doskonała okazja do wspólnego czytania dzieciom, dyskusji i refleksji na temat książek, a także do wymieniania się książkami. Dzieci mają szansę na spotkanie i zaprzyjaźnienie się z rówieśnikami, którzy lubią książki. To cenna i rzadka cecha w dzisiejszym świecie!

Więcej informacji na: http://www.rodzinneczytanie.pl/klub-czytajacych-rodzin

Poprzedni artykułTrzecia edycja Konkursu poezji imienia Reni Spiegel
Następny artykułPierogi przeszkodzą ci w rozmowie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj