Jagoda Lewandowska
Jagoda Lewandowska

„Z pełnym przekonaniem mogę stwierdzić, że jednym z marzeń większości młodych osób jest odwiedzić Nowy Jork” – pisze do redakcji naszego portalu 22-letnia Jagoda Lewandowska, studentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. – „Plac Times Square, Statua Wolności, Central Park, Wall Street to miejsca zdecydowanie warte obejrzenia miejsca, o których wie każdy. Ale co, jeśli przyjeżdża się do tego wielkiego miasta tylko na tydzień? Od czego warto zacząć? Zdecydowanie warto jest sięgnąć po przewodnik. Dobry przewodnik. Ten, z którego korzystałam, „Nowy Jork, przewodnik-celownik” autorstwa Marty Kustek i Danuty Świątek, został stworzony idealnie dla mnie.”

Najważniejszą rzeczą dla mnie było, po pierwsze, podział Nowego Jorku w przewodniku ze względu na pięć dzielnic. Ponieważ każdy wie, co można zobaczyć na Manhattanie, ale czy znamy miejsca warte obejrzenia na przykład w dzielnicy Harlem?

W przewodniku tym można odnaleźć wszystko z dużą łatwością. Jest tutaj po trochu dla każdego. Dla osoby, która najlepiej ma rozwinięty zmysł wzroku, znajdują się tam współczesne, przyciągające uwagę fotografie. Dla osób lubiących ład i porządek – opis dokładnego miejsca, które chcemy zobaczyć. Na mnie największe wrażenie zrobił opis każdego obiektu.

Połączenie historii z nutką współczesnych wiadomość sprawiło, że przyjemnie czyta się informacje na temat zwiedzanych miejsc. Dla oszczędnych znajduje się osobny rozdział gdzie iść, aby być zadowolonym, a nie wydać zbyt dużo pieniędzy.

Pomocne jest także to, że na marginesach napisane są ceny więc możemy przekalkulować nasze wydatki. Dla studentek jest to idealna rzecz.nowy-jork-przewodnikcelownik_276049

Moja ulubiona atrakcja to zdecydowanie wszystkie parki w Nowym Jorku, a najbardziej spodobał mi się park przy Bibliotece Publicznej przy 24 Ulicy, a także sama biblioteka, jestem wielką fanką spędzania czasu w bibliotekach, ale tak pięknej nie miałam nigdy okazji zobaczyć. Najbardziej spodobał mi się w niej jasny podział ze względu na temat. Bardzo duży dział biologiczny.

Przewodnik jest świetną książką, zarówno ze względu na zawartość merytoryczną jak i sama techniczna jego budowa. Przewodnik nie jest duży, więc zmieści się w każdą torebkę”.

 

Jagoda Lewandowska, Toruń

http://bezdroza.pl/ksiazki/nowy-jork-przewodnik-celownik-wydanie-1-marta-kustek-danuta-swiatek,benjc1.htm

http://merlin.pl/Przewodnik-Celownik-Nowy-Jork_Danuta-Swiatek-Marta-Kustek/browse/product/1,1650486.html
http://www.amazon.com/Przewodnik-celownik-Swiatek-Danuta-Kustek-Marta/dp/8328301326
http://www.empik.com/nowy-jork-kustek-marta-swiatek-danuta,p1107552854,ksiazka-p
http://www.matras.pl/szukaj/?autor=Marta%20Kustek
http://www.gandalf.com.pl/b/nowy-jork-s/
http://www.canisbook.pl/ksiazka/Kustek-Marta-Swiatek-Danuta/Nowy-Jork-Przewodnik-celownik,72107201427KS

Poprzedni artykułI jak IMIĘ, czyli o tym, jak to samo imię nosi święty, co torunian od głodu uratował, jak i (nie)święty, co się na indeksie ksiąg zakazanych znalazł
Następny artykułPierwszy dzwonek w Polskiej Szkole im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj