Mieszkanie Boba Dylana przy 94 MacDougal St i Bleecker St, do którego wprowadził się w 1970 roku. Apartament był wiecznie oblegany przez fanów. Fot. Jessica Lin.

Bob Dylan mieszkał tu od 1970 roku.

Dom Luisa Amstronga w dzielnicy Queens, w którym mieszkał wraz z żoną Lucille od 1943 roku. Od 2003 roku przekształcono posiadłość na muzeum Amstronga, w którym wszystko zachowano dokładnie tak, jak za życia artysty. (Louis Armstrong House Museum, 34-56 107th St between 34th and 37th Aves, Corona, Queens)

W dom Luisa Amstronga znajduje się od 2003 roku muzeum artysty.

W Hotelu Chelsea przy 222 W 23rd St pomiędzy 7 i 8 Aleją, pomieszkiwało przez bardzo długie okresy wiele znanych osób, m.in. Mark Twain, Leonard Cohen, Iggy Pop. Nazywali oni hotel swoim domem. Fot. Anna Simonak.

Hotel Chelsea.

W domu Teodory Roosevelt przy 28 E 20th St pomiędzy Broadway i Park Ave, znajduje się obecnie Theodore Roosevelt Birthplace National Historic Site. Fot. Anna Simonak.

Dom Teodory Roosevelt.

Anna Wintour, wydawca Vouge, mieszka od 2009 roku w 19-wiecznej kamienicy przy 172 Sullivan St, pomiędzy Bleecker i W Houston St. Fot. Jessica Lin.

Kamienica Anny Wintour.

Na Brooklyn Heights, przy 70 Willow St, pomiędzy Orange i Pineapple Sts, znajduje się dom Trumana Capote, autora „Śniadania u Tiffaniego”. Został wybudowany w 1839 roku. Posiadłość została sprzedana w marcu tego roku za 12 mln dolarów, stając się jednocześnie najdrożej sprzedanym jednorodzinnym domem w dzielnicy. Fot. Jessica Lin.

Żródło: New York Time OutPoprzedni artykuł„Czołg w remoncie”
Następny artykuł„Szczęśliwy przypadek”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj