We wtorkowe wieczory w parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy NJ, gdzie pracują polscy redemptoryści, dzieci uczą się katechezy w języku polskim. W gronie katechetów, oprócz osób świeckich i sióstr służebniczek, znalazł się salezjanin ks. Paweł Dziatkiewicz, który w ubiegłym roku zainicjował akcję „10 minut z Pismem Świętym”. 15 stycznia ks. Paweł świętował swoje 70 urodziny, dlatego też w podziękowaniu za trud i poświęcenie Jubilata w sianiu „ziarna miłości” zaprezentowaliśmy kilka scenek biblijnych.Przedstawienie rozpoczęły maluchy, prezentując przypowieść o sieci. Było  przy tym dużo radości i śmiechu, tym bardziej że na koniec cała sala śpiewała głośno „Gdy na morzu wielka burza…”. Zaraz potem pojawiła się klasa pierwsza wraz z siostrami, przedstawiając przypowieść o talentach. Druga klasa z kolei wykorzystała film przedstawiający przypowieść o miłosiernym Samarytaninie. Każda scenka przeplatana była piosenką, którą wykonywał przy akompaniamencie gitary o. Łukasz Drożak. Przypowieść o robotnikach w winnicy pokazana była niezmiernie obrazowo, ukazując postaci różnych ludzi, ich niezapomniane dzieła i charyzmat. Kiedy na scenie pojawiły się panny roztropne i nieroztropne, wszyscy obecni czekali na finał spotkania z oblubieńcem. Siostra odczytała fragment z Pisma św. a uczniowie przedstawili tę scenę.Oczywiście nie można było pominąć cudownego rozmnożenia chleba, kiedy to wszyscy, zarówno dzieci jak i rodzice oraz zaproszeni goście zostali poczęstowani pysznymi bułeczkami. Tak jak to miało miejsce ponad 2000 lat temu, i teraz starczyło dla wszystkich.Do najstarszych uczniów należało przedstawienie przypowieści o synu marnotrawnym, doskonale odzwierciedlające współczesne relacje między rodzeństwem a rodzicami. Na zakończenie wystąpiła klasa ks. Pawła, prezentując przypowieść o siewcy. Na koniec uczniowie podziękowali swojemu katechecie za ziarno, które zasiał pośród nich. Ziarno, które owocuje, wydaje plony a dzięki trosce rodziców staną się one jeszcze obfitsze.W takim dniu nie sposób, żeby zabrakło urodzinowego tortu, życzeń i uśmiechu na twarzach wszystkich aktorów. Niewątpliwie ta forma świętowania sprawiła wiele radości Jubilatowi. Dzieciom pokazała, jak niewyczerpanym źródłem tak wartości, jak i inspiracji jest Biblia, a rodzicom i katechetom – ile radości daje obcowanie z Pismem Świętym na co dzień.


Katecheci z parafii św. Jana Pawła II w Perth Amboy NJ

Poprzedni artykułBabcia Bożenka. Trzy tygodnie z moim bratem
Następny artykułList otwarty Marzeny Owiński dotyczący dalszych działań informacyjnych Seal of Biliteracy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj