New York Film Academy uważana jest przez wielu światowej sławy reżyserów i producentów filmowych, za najlepszą szkołę filmową opartą w głównej mierze na praktyce. Uczeszczają do niej studenci z 77 krajów świata. Oprócz Nowego Jorku, uczelnia posiada również swoje oddziały w Los Angeles, Abu Dhabi i Australii.

Filozofią New York Film Academy jest „learning by doing” czyli nauka sie poprzez praktykę. Już na pierwszym roku studiów, każdy student ma obowiązek napisać 8 scenariuszy, nakręcić, wyreżyserować
i edytować 8 filmów.

Uczelnia oferuje szereg różnorodnych kierunków do wyboru:
roczne programy na wydziałach: Reżyseria, Aktorstwo, Operatorstwo, Produkcja Filmowa, Montaż, Scenariopisarstwo, Animacja 3D, Kinematografia, Dziennikarstwo Radiowe, Fotografia cyfrowa, Projektowanie gier (Game Design).
przyspieszony trzyletni program magisterski na wydziałach (Accelerated Three-year Bachelor of Fine Arts): Reżyseria, Aktorstwo, Animacja 3D, Projektowanie gier.
dwuletnie studia Master of Fine Arts (MFA) na wydziałach: Reżyseria, Aktorstwo, Operatorstwo, Produkcja Filmowa, Montaż, Scenariopisarstwo, Film dokumentalny, Kinematografia, Fotografia cyfrowa, Projektowanie gier (Game Design).
dwuletnie programy Associate of Fine Arts (AFA) w Universal Studio w Los Angeles na wydziałach: Reżyseria, Aktorstwo, Produkcja Filmowa, Scenariopisarstwo, Projektowanie gier.

Koszty:
Studia roczne i dwuletnie: od 18 – 20 000 $. za semestr.
Trzyletnie studia magisterskie BFA – 38.000$/rocznie, plus 4 000 $ za sprzęt.

Uczelnia oferuje również szereg zajęć
i warsztatów dla profesjonalistów, którzy chcieliby udoskonalić swoje umiejętności, jak również organizuje letnie obozy aktorskie dla uczniów szkół średnich.

Absolwentami uczelni są m.in Kevin Kline, Pierce Brosnan, Susan Sarandon and Tim Robbins, Bono(U2), directors Stephen Frears, Peter Bogdonavich, Roger Donaldson and James L. Brooks. Studiuje tu także wiele dzieci celebrytow m.in. Stevena Spielberga, Ala Pacino, Roberta Downey Jr., Jamie Foxx czy Jodie Foster.

Poprzedni artykułOstróda 2012: „Polszczyzna ma swój wdzięk”
Następny artykuł„Mężczyzna w ciąży”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj