new.moon

Nasza córka na 10 urodziny dostała w prezencie od cioci R. prenumeratę magazynu „New Moon Girls”. Zapowiedź prezentu przyszła w e-mailu, a po 3 miesiącach dotarł pierwszy numer dwumiesięcznika, którego wcześniej nie widziałyśmy w sprzedaży w sklepach.

– To magazyn bez reklamy i ma wspaniałe artykuły na temat rozwoju dziewczynek – zareklamowała prezent ciocia.

Usiadłam z córką i razem przejrzałyśmy numer wrześniowo-październikowy, który jak się okazuje, tworzą dziewczynki w wieku od 8 do 14 lat.

– Czy ja też mogę coś napisać do magazynu? – zapytała córka, która zauważyła opowiadanie „One of Many”
13-letniej Kelsey. Sprawdzam informację odredakcyjną, że każda dziewczynka może nadesłać swoje próby pisarskie i poetyckie, wysyłając materiał na adres: submissions@New Moon.com.

34-stronnicowa publikacja ma stałe działy jak np. Body Language, który objaśnia zmiany u dziewczynek w rozwoju psychicznym i fizycznym. Jest dział poświęcony, kobietom, które wykonują lub wykonywały ciekawe zawody. Obszerna sekcja Ask a Girl zawiera pytania od dziewczynek, na które odpowiadają im rówieśniczki.
W bieżącym numerze można dowiedzieć się np. co powinna zrobić nowa uczennica w gimnazjum, by zdążyć na lekcję. Sprawa nie jest wcale taka prosta dla kogoś, kto nie zna nowego, wielkiego budynku, a przerwy są krótkie.

Moją uwagę przyciągnął artykuł psychoterapeuty Peggy Kruger pt. „Decode Your Emotions, Get Feelings Freedom” czyli rzecz o rozumieniu swoich emocji. Psycholog podpowiada dziewczynkom, by uczucia pokolorować. Określić je na papierze i obrazowo zrozumieć. Tęcza kolorów składa się m. in. z niebieskiego – wyrażającego smutek, żółtego – szczęścia, czy zielonego – alarmującego do zwrócenia uwagi na pewne osoby lub zdarzenia. Mają przed oczami swoje uczucia, lepiej siebie rozumiemy. A przede wszystkim nie należy się bać wyrażania swoich emocji, bo szalenie ważne jest zdrowie psychiczne.

Magazyn ukazuje się od 1993 roku i jest dostępny również w wersji Inernetowej www.NewMoon.com. Publikacja, wydawana przez New Moon Girl Media w Minnesocie, została siedmiokrotnie nagrodzona przez Parents’ Choice Foundation.

Będziemy zaglądać do „New Moon Girls” po przydatne informacje i cieszyć się, że nie ma w magazynie reklam (w ogóle) z dziewczynkami, które wyglądają o 10 lat starsze, niż wskazuje ich metryka i rozbudzają naturę konsumpcyjną czytelniczki.

Danuta Świątek

Poprzedni artykułMarsz Milczenia dla Bartka
Następny artykuł„Urządzamy andrzejki” – scenariusz zajęć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj