Konkurs.duze
„Wychowawca, który nie wtłacza, a wyzwala, nie ciągnie, a wznosi, nie ugniata, a kształtuje, nie dyktuje, a uczy, nie żąda, a zapytuje, przeżyje wraz z dzieckiem wiele natchnionych chwil, łzawym wzrokiem nieraz patrzeć będzie na walkę anioła z szatanem, gdzie biały anioł tryumf odnosi”. Janusz Korczak

Portal DobraPolskaSzkola.com zaprasza na Konkurs

„Nauczyciel z powołania, z przypadku czy z konieczności?”

Co cechuje każdego z nich? Czy, i w jakim stopniu jakość pracy każdego z nich wpływa na relację z uczniami, zdobycie ich sympatii i zaufania, na efekty nauczania? Czy nauczyciel w dziejszej szkole ma szansę zostać mentorem, wzorem do naśladowania dla ucznia?

Zapraszamy do podzielenia się z nami swoimi opiniami! Konkurs skierowany jest nie tylko do nauczycieli, rodziców czy samych uczniów, ale do wszystkich zainteresowanych tematyką nauczania, relacjami uczeń – wychowawca, zagadnieniem, czy w dzisiejszej szkole nauczyciel przekazuje jedynie samą wiedzę, czy, jak
w dawnych czasach, może być również przewodnikiem życiowym młodego człowieka.

Swoje prace (do dwóch stron A4) prosimy przesyłać do 30 kwietnia na adres mailowy: redakcja@dobrapolskaszkola.com

lub pocztą na adres:

Poloniny portal DobraPolskaSzkola.com
60-02 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385
USA

Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrodę – książkę Kariny Bonowicz „Pierwsze koty robaczywki”,
ich prace zostaną również opublikowane na stronie naszego portalu.

Pierwsze_koty__robaczywkiIda Werner jest nieco dziwna i ma specyficzne poczucie humoru. Właśnie skończyła studia polonistyczne i czuje się trochę tak, jakby urwała się z choinki. Tym bardziej, że jej plany związane z doktoratem i pisaniem rozprawy dotyczącej Harrego Pottera w kontekście paraliteratury i młodzieżowej powieści inicjacyjnej biorą w łeb i nasza bohaterka trafia… z powrotem do szkoły średniej. Nie w roli uczennicy jednak, lecz nauczycielki. Czy nadaje się do tej roboty? Sama zainteresowana sądzi, że nieszczególnie, ale zupełnie inaczej uważają uczniowie.


Poprzedni artykuł„Chcemy profesora Miodka!”
Następny artykuł„Serce dla Adasia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj