Fot. Waldek Stube /Fotostube

 

Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych z siedzibą w Gnieźnie zaprasza uczniów szkół polskich oraz polonijnych do udziału w projekcie „Nasze miasto- nasze gniazdo”.  Jego głównym celem jest przywrócenie polskiej i polonijnej szkole jej roli kulturotwórczej w oparciu o nowoczesne, aktywizujące metody nauczania. Dodatkowym celem jest odkrywanie bogactwa dziedzictwa kulturowego poprzez poznawanie przeszłości i teraźniejszości miasta; uświadamianie międzynarodowego wymiaru tego dziedzictwa, rozbudzanie i rozwijanie u dzieci i młodzieży więzi ze swoim miastem, jego przeszłością, środowiskiem geograficznym, kulturą oraz życiem gospodarczym i społecznym.

W każdej grupie wiekowej uczestniczy mendel czyli 15 uczniów.

Proponuje się trzy grupy wiekowe:

Grupa A: 7 – 10 lat

Grupa B: 11 -13 lat

Grupa C : 14 – 18 lat

  1. Pod kierownictwem nauczyciela każdy uczeń układa jedno pytanie dotyczące swojego miasta. To pytanie w języku polskim i angielskim oddaje nauczycielowi koordynatorowi. Nauczyciel zbiera 15 czyli MENDEL pytań. Zapisuje je na wspólnej karcie. Wzór karty dołączymy. Karta z pytaniami zostanie przesłana do szkoły partnerskiej . Uczniowie szkoły biorącej udział w konkursie muszą uzyskać odpowiedzi na pytania i nagrać je w formie filmu Video (w przypadku szkół polonijnych w dwóch wersjach językowych) lub przesłać w formie albumu do organizatora Projektu. Dana grupa uczniów zaprezentuje otrzymany film lub album w swojej szkole na lekcjach lub specjalnym pokazie.

Projekt realizowany jest pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna oraz poseł do Parlamentu Europejskiego Krystynę Łybacką.

Zgłoszenia do projektu może dokonać szkoła polonijna (dyrekcja, nauczyciel lub wychowawca klasy) poprzez przesłanie wypełnionej karty zgłoszeniowej ( TUTAJ) na adres e mail : klub-nauczycieli-pl@wp.pl

Zgłoszenia konkursowe przesłane są przez szkoły do dnia 30 czerwca 2017 roku​ (w przypadku przesyłek liczy się data stempla pocztowego).

I etap: zredagowanie i przesłanie pytań drogą elektroniczną do 30 września 2017 r.

II etap: dokładny termin i miejsce zostaną podane w oddzielnym komunikacie.

Na zwycięzców czekają niespodzianki od sponsorów i patronów projektu.

Patronat medialny: www.DobraPolskaSzkola.com

 

PROJEKT EDUKACYJNY
„NASZE MIASTO – NASZE GNIAZDO”
Edycja I – 2017

 

Poprzedni artykułKonkurs fotograficzny – „Polska w obiektywie polonijnego dziecka 2017”
Następny artykuł„Historia dwóch poetów” czyli Osiecka i Przybora na Brooklynie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj