Jak już pisaliśmy kilkanaście dni temu zainaugurowana została w polonijnym środowisku na wschodnim wybrzeżu USA kampania Cała Polonia czyta Dzieciom, która zachęca rodziców do codziennego czytania swoim dzieciom minimum przez 20 minut. W polskiej edycji akcji brało udział wiele znanych artystów, aktorów, dziennikarzy czy polityków. Jedną z nich była Kayah, ktora wraz ze swoim pięcioletnim wówczas synkiem Rochem, czytała bajkę Brzechwy na jednym ze spotów reklamujących kampanię.

Mieliśmy ogromną przyjemność spotkać się z artystką, która akurat przyjechała do Nowego Jorku na zaproszenie Fundacji Kościuszkowskiej na coroczny bal Fundacji, i porozmawiać o czytaniu w jej rodzinie, roli książek w naszym życiu, wychowywaniu dzieci, jak również o jej planach zawodowych w najbliższej przyszłości.

Realizacja: Marta Kustek, Andrzej Cierkosz
Polonijny portal DobraPolskaSzkola.com

Poprzedni artykuł„Ucz się polskiego na Penn”
Następny artykuł„Wyspa piratów czyli jak uczyłam moje dzieci czytać i pisać po polsku”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj