Kolejne ważne wydarzenie w naszej szkole to pasowanie na ucznia, i związana z nim uroczysta Gala, która odbyła się 13 listopada 2021. Do ślubowania  przystąpili uczniowie klasy 1a pani Katarzyny Schenk i uczniowie klasy 1b pani Anny Pieprz. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, ślubowali być pilnymi i wzorowymi uczniami, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość nauczycielom i rodzicom, należycie wypełniać obowiązki ucznia, dbać o dobre imię szkoły i służyć pomocą swoim kolegom i koleżankom.

.

.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wypowiadane teksty, fantastycznie zatańczone układy choreograficzne, wycisnęły nie jedną łezkę w oczach bliskich.

Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w naszej pamięci. Wszystkim uczniom klas pierwszych życzymy, aby ten rok szkolny był czasem nowych wyzwań, a zarazem początkiem nowej edukacyjnej przygody w polskiej szkole, którą będą wspominać po latach. 

Pragniemy podziękować  Polsko Słowiańskiej Federalnej Unii Kredytowej – Oddział w Bridgeview za ufundowanie upominków i certyfikatów pieniężnych wszystkim naszym Pierwszoklasistom. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Dorocie Ligas za obecność na naszej uroczystości. 

Życzymy fantastycznych nowych koleżeńskich przyjaźni, poznawania języka polskiego i podtrzymywania naszej narodowej tożsamości poza granicami kraju.

.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły

Szkoła Języka i Kultury Polskiej im. Z. Herberta w Palos Heights, IL 

Poprzedni artykułAkademia z okazji Dnia Niepodległości i spotkania z weteranami w Polskiej Szkole im. św. Stanisława Kostki w Wallington NJ
Następny artykuł“Wirtualna Jesień w Muzeum 2” – cykl bezpłatnych webinariów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj