Dokładnie czytam listę 100 najlepszych publicznych high school, czyli szkół średnich, w Ameryce, którą opublikował magazyn „Newsweek”. High school to ostatni stopień na drodze na wyższą uczelnię i dlatego właśnie ta szkoła jest bardzo ważna.

Mieszkam w metropolii nowojorskiej, więc najbardziej interesuje mnie ile w Nowym Jorku i stanie Nowy Jork mamy najlepszych szkół. Niestety, nie załapujemy się do pierwszej dziesiątki, ale za to aż 16 ‘naszych’ szkół jest na liście setki Newsweeka. Wyprzedzamy liczbowo stan New Jersey, metropolie Los Angeles, Chicago, Miami.

Ale Teksas może z nami poważnie konkurować. W pierwszej dziesiątce ma aż 3 szkoły! A na liście jest 14 teksaskich high schools.

Jakie kryteria brano pod uwagę? M. in. ilu studentów kończy szkołę, ilu idzie na studia, średnia wyników z egzaminu SAT/ACT.

Zachęcam do lektury pełnej listy na www.newsweek.com

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Czytajmy książki naszym dzieciom!” – wywiad z Małgorzatą Berwid.
Następny artykuł„Król na emigracji” czyli pomnik Władysława Jagiełły w Central Parku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj