testuj.polski

Zakończył się 2 Międzynarodowy Test z Języka Polskiego jako Obcego, do którego zachęcaliśmy naszych czytelników. Na portalu www.polishcourses.com trzeba było rozwiązać 100 pytań. Rozwiązano 820 testów indywidualnych (94 procent) i w kategorii dwuosobowych zespołów (6 procent). Najwięcej uczestników było
z Białorusi (34.1 procent), Ukrainy (19.2 procent) i z Rosji (16.9 procent). Oni również okazali się najlepszymi
z polskiego na różnych poziomach jego znajomości.

Pierwsze miejsce w kategorii zespołowej (dwuosobowej) na poziomie A1/A2 zajęły Anna Dragan i Anastasiia Gnedina (Rosja). Na poziomie B1/B2 pierwsza nagroda przypadła drużynie Volha Kavalskaya i Maryia Kokhna (Białoruś).
A na poziomie C1/C2 najlepszymi okazały się Helena Liuczek i Olga Liuczek (Białoruś). Pierwsze miejsce w kategorii indywidualnej na poziomie A1/A2 zajął Borja Marin Rosas (Hiszpania). Najlepszym na poziomie B1/B2 okazał się Kyryl Zakharov (Ukraina) i na poziomie C1/C2 – Oleksandr Onishko (Ukraina). Najlepszych nagrodzono 2-tygodniowym intensywnym kursem języka polskiego w Krakowie w Szkole Języków Obcych PROLOG z zakwaterowaniem.

Drugą nagrodę na poziomie A1/A2 w kategorii zespołowej otrzymały Maria Frolowa i Oksana Kurashowa (Rosja). Na poziomie B1/B2 druga nagroda przypadła Valerii Chibichik i Anzheli Chibichik (Ukraina). A na poziomie C1/C2 drugie miejsce zajęli Maria Ariefiewa i Denis Boryszczew (Rosja). Druga nagroda w kategorii indywidualnej na poziomie A1/A2 przypadła Igorowi Khlebutinowi (Rosja). A na poziomie B1/B2 nagrodzona została Katarzyna Harytonawa (Białoruś) i na poziomie C1/C2 – Andzej Zaborovski (Litwa). Dla wszystkich, którzy zdobyli 2 miejsce, przygotowano nagrody w postaci kompletu książek „Hurra Po Polsku i samouczków
z serii „Testuj Swój Polski”.

Prawie połowę uczestników (47 procent) stanowili ludzie w wieku od 18 do 25 lat. W teście udział wzięły osoby
z 24 krajów. Niestety nie udało się ustalić dokładnej liczby uczestników z USA, bo nie wszyscy biorący udział
w teście podali kraj zamieszkania. Ta kategoria obejmuje 0.9 procenta wszystkich sprawdzających swoje siły
w języku polskim. Miejmy nadzieję, że w niej znalazł się ktoś również z USA. W ubiegłym roku test rozwiązało ponad 500 osób i 120 drużyn.

„Najtrudniejsze przykłady z testu będą dostępne po głębszych analizach, które niestety zajmą nam więcej czasu niż proste statystyki” – powiedziała Marzena Bzdek, menedżer ds. kursów języka polskiego w Szkole Języków Obcych Prolog, organizatorka i koordynatorka 2 Międzynarodowego Testu z Języka Polskiego Jako Obcego.

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Co mam z dwujęzyczności moich dzieci? – garść refleksji na wielkanoc i nie tylko”
Następny artykułBabcia Bożenka: „Moja Wielkanoc”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj