Ceral-bowl-in-process

 

Dzieci i dorośli poszukujący ciekawych form spędzania wolnego czasu, doskonalenia swoich artystycznych umiejętności, rozwijania zainteresowań i pasji, mogą wybrać się do miejsca, gdzie wszystkie te rzeczy można zrealizować – artystycznej pracowni BM Pottery Studio na Ridgewood w Nowym Jorku.

BM Pottery Studio to jedyne miejsce w okolicy, w którym można jednocześnie nauczyć się rysowania, malowania, rzeźbienia oraz lepienia garnków na kole. Studio organizuje warsztaty i spotkania skierowane do wszystkich osób, bez względu na umiejętności plastyczne i wiek.

Billy w pracy
Billy w pracowni

Pracownia artystyczna BM Pottery Studio działa od prawie dwóch lat, a prowadzi ją licencjonowany nauczyciel i artysta Billy Moro -Wey wspólnie ze swoją asystentką panią Dorotą. Studio mieści się przy Gates Ave. i Cyprys Ave. niedaleko stacji Myrtle – Wyckoff, jest to doskonała lokalizacja dla rodziców z dziećmi, zarowno mieszkających w tej dzielnicy, jak i tych, którzy chcą dojechać z innych miejsc.

Ci, którzy chcą się sprawdzić, na którym polu czują się najlepiej, mogą pojść na jedną, dwugodzinną sesję, a w jej cenę (40$) wliczone są już wszystkie materiały, których ewentualnie będą używać (ceramika, farby, kredki, glina). Zainteresowani mogą wybrać sesje 12 dwugodzinnych lekcji rysunku lub malarstwa w cenie 200, lub połączone z ceramiką w cenie 235$ (studio pobiera małe opłaty za wypalanie glinki).

Korzyści jakie dzieci wynoszą z różnorodnych zajęć artystycznych są niewymierne: rozwijają u najmłodszych kreatywność, dają możliwość samodzielnego poznawania siebie, eksplorowania swoich możliwości. Kontakt ze sztuką ma również ogromne znaczenie dla młodzieży, przemęczonej nadmiarem szkolnych informacji czy szybkim pędem codziennego życia.

Billy doskonale rozumie szkolne problemy dzieci i młodzieży, bo sam jest nauczycielem w dwóch średnich szkołach na Brooklynie. Jeden z jego uczniów już po pierwszym roku pracy z Billym, wygrał znany konkurs Brooklyn Festival Art Contest.

Nicole Maślanka przy swoich dziełach
Nicole Maślanka przy swoich dziełach

Basia Sala – Maślanka prowadzi swoją sześcioletnią córkę Nicole na zajęcia do Billego od kilku tygodni. Dziewczynka pod okiem artysty rysuje, maluje, uczy się tworzenia ceramiki.

„Chciałabym, żeby Nicole miała ogólną wiedzę na temat różnych technik artystycznych, żeby każdej spróbowała i zobaczyła, która odpowiada jej najbardziej.”- Mówi Basia. – „Pod okiem Billego na pewno nauczy sie tego wszystkiego. Czytałam również, że technika tworzenia ceramiki rozwija sprawności manualne dzieci, odblokowuje je emocjonalnie i wycisza.”

Wszystkich zainteresowanych szczegółową ofertą studia odsyłamy na stronę pracowni www.bmpotterystudiony.com lub stronę Billego www.billymorowey.com

Można się również skontaktować telefonicznie z panią Dorotą tel. 718 864 5677, ART SCHOOL (718) 374-4867 lub (718) 366- 2330

Adres:
1702 Gates Ave.
Ridgewood NY 11385

Marta Kustek

Zdjęcia: Marta Kustek, archiwum BM Pottery Studio

 

View-from-Cypress-Ave

 

Student-coloring

 

FullSizeRender-2

 

Kiln-Replacement

 

IMG_9483
Dzięki pani Dorocie zajęcia mogą być również prowadzone w języku polskim

 

IMG_9468
Prace Billego

 

IMG_9469

 

 

Glazing1

 

Young-Student-Works

 

 

Poprzedni artykuł„Do Młodej Polonii: Piszcie wiersze po polsku, a wzmocnicie swoją tożsamość!
Następny artykułAre your ancestors among the signees of the 1926 polish collection? Wouldn’t it be wonderful to be able to check that?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj