IMG_1729 copy

Kolejną naszą propozycją na ciekawy weekend w mieście w upalne dni jest wycieczka do Cloister, małego średniowiecznego klasztoru położonego na wzgórzu Washington Heights w Fort Tryon Park w północnej części Manhattanu w Nowym Jorku. Zwiedzając Cloisters mamy wrażenie, że nie jesteśmy już w jednej z największych metropolii świata, ale że na moment przenieśliśmy się do Europy. Należy dodać, że odwiedziny muzeum w duże upały to swietny pomysł, gdyż w samym budynku utrzymują się niskie temperatury i to nie za sprawą klimatyzacji.

Muzeum Cloisters w Nowym Jorku to budynek klasztorny zmontowany z architektonicznych elementów pochodzących z pięciu średniowiecznych krużganków klasztornych z XII – XV wieku położonych w południowej Francji: klasztoru Saint Michel de Cuxa, Saint Guilhem le Desert, Bonnefont en Comminges, Trie en Bigorre i Frovillea. Sam budynek nie jest kopią konkretnego średniowiecznego klasztoru, jednak jego pomieszczenia, pokoje i ogrody dokładnie odwzorowują oryginalne pomieszczenia i ogrody średniowiecznych klasztorów klauzurowych w Europie. Budynek otwarty dla zwiedzających od 1938 roku stanowi oddział Metropolitan Museum of Art.

Eksponaty w krużgankach klasztoru obejmują ponad dwa tysiące dzieł sztuki. Wiele rzeźb w Cloisters pochodzi z kolekcji Georga Grey Barnarda (1863-1938), wybitnego amerykańskiego rzeźbiarza i zapalonego kolekcjonera sztuki średniowiecznej.

Wokół budynku znajduje się rozległy Fort Tryon Park, pełen zielnych spacerowych ścieżek, kwiatowych rabat, drzew i krzewów, oraz rozległych pagórków, które znakomicie nadają się na weekendowy piknik.
Z ogrodów the Cloisters rozciągają się wspaniałe widoki na rzekę Hudson, most oraz New Jersey.

Bilety (nie obowiązkowo, donacja):

Dorośli $25
Seniorzy (od 65 lat) $17
Członkowie $12*
Członkowie Wstęp wolny
Dzieci poniżej 12 lat Wstęp wolny

Niedziela, Wtorek, Sroda, Czwartek: 10:00 a.m.–5:30 p.m.*
Piątek i Sobota: 10:00 a.m.–9:00 p.m.*
Muzeum jest zamknięte w poniedzialki, Thanksgiving Day, 25 grudnia, 1 stycznia oraz w pierwszy poniedziałek maja.

Adres:
99 Margaret Corbin Dr
New York, NY 10040

IMG_1716 copy

IMG_1718 copy

IMG_1708 copy

IMG_1814 copy

IMG_1721 copy

IMG_1740 copy

IMG_1778 copy

IMG_1775 copy

IMG_1728 copy

IMG_1745 copy

IMG_1743 copy

IMG_1774 copy

IMG_1767 copy

IMG_1762 copy

IMG_1809 copy

IMG_1774 copy

IMG_1773 copyIMG_1777

IMG_1742 copyIMG_1741 copy

Poprzedni artykułCzujniki ratujące życie. Cz. 1
Następny artykuł„Na rodzicach, a nie na szkole, spoczywa odpowiedzialność za język polski”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj