Jak dodać emocji szkolnej społeczności? Nowy pomysł, tym razem z Polskiej Szkoły Społecznej im. Ireny Sendlerowej (dawniej Polska Szkoła Społeczna w Mahopac, NY), gdzie uczy się 66 osób. 15 grudnia, gdy termometry wskazywały minus 14 stopni Celsjusza, do lodowatej wody rzeki Hudson, zanurzyli się dzielni rodzice.

.

.

.

„Morsowali Paweł Oliasz, Anna i Adam Maliszewscy, Irena Gazda i Andrzej Wojtanowski” – pisze Marta Gil, nauczycielka ósmej klasy. „Brali też udział wujkowie uczennic April Oliasz  i Dominiki i Olivii Żaby.  Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Irena Gazda, wpadła na pomysł naszego pierwszego udziału w morsowaniu. Kąpiącym się kibicowała grupa około dwudziestu osób (dorosłych i dzieci) z naszej szkoły. Była to akcja fundraisingowa, dzięki której szkoła otrzymała $2000.”

Gratulujemy!

.

Danuta Świątek

Zdjęcia: archiwum szkoły

Poprzedni artykułNowy etap w działalności Dobrej Polskiej Szkoły
Następny artykułBabcia Bożenka: Wyruszmy w tę drogę
Danuta Świątek – redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka “Przewodnika po Nowym Jorku”. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Każdą sobotę spędza z dziećmi w polonijej szkole, gdzie ma szansę działać na rzecz dwujęzyczności w praktyce. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj