Konsulat Generalny RP w Chicago informuje, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych ogłosiło konkurs w ramach Akcji „Poland at Your Home”, której celem jest wspieranie domowej aktywności edukacyjnej online i zachęcanie Polonii i osób polskiego pochodzenia do organizowania w jej ramach spotkań z Polską i polską kulturą na odległość. Jednym z założeń Akcji jest udostępnienie Polonii i osobom polskiego pochodzenia za granicą bogatej oferty edukacyjnej, kulturalnej, historycznej online oraz zachęcenie szczególnie dzieci i młodzieży polonijnej do pogłębionego korzystania z tych materiałów.

Uczestnicy konkursu mają do wykonania prace na dowolny temat w formie pisemnej, rysunkowej lub filmu video w trzech kategoriach: edukacja, kultura, historia. Prace powinny opisywać jedno ze spotkań z językiem polskim, polskim filmem, literaturą, historią czy muzyką w odniesieniu do udostępnionej przez placówki oferty edukacyjnej.

Do udziału w konkursie zaproszone są dzieci i młodzież polonijna ze wszystkich krajów świata. Projekt odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: od 7 do 13 lat oraz od 14 do 18 lat. Konkurs będzie dwuetapowy – pierwszą selekcję prac przeprowadzą właściwe terytorialnie placówki dyplomatyczno-konsularne. Drugim etapem będzie wyłonienie laureatów przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Autorzy nagrodzonych prac w starszym przedziale wiekowym zostaną zaproszeni do udziału w programie „Polska jest w Tobie” w 2021 roku na dwutygodniowy pobyt w Polsce.

Organizator ustanawia następujące nagrody dla laureatów i osób wyróżnionych (maksymalnie 12 osób):

1. kategoria wiekowa od ukończenia 7 lat do ukończenia 13 lat:

Edukacja

I nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 100 Euro

II nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 70 Euro

III nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 50 Euro

Wyróżnienie – nagroda książkowa

Kultura

I nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 100 Euro

II nagroda –  nagroda rzeczowa o wartości do 70 Euro

III nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 50 Euro

Wyróżnienie – nagroda książkowa

Historia

I nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 100 Euro

II nagroda –  nagroda rzeczowa o wartości do 70 Euro

III nagroda – nagroda rzeczowa o wartości do 50 Euro

Wyróżnienie – nagroda książkowa

2. kategoria wiekowa od ukończenia 13 lat do ukończenia 18 lat:

Edukacja

I nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

II nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

III nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

Wyróżnienie – nagroda książkowa

Kultura

I nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

II nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

III nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

Wyróżnienie – nagroda książkowa

Historia

I nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

II nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

III nagroda – pokrycie kosztów przejazdu i pobytu w Polsce na dwutygodniowych koloniach w ramach programu „Polska jest w Tobie”

Wyróżnienie – nagroda książkowa

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem konkursu TUTAJ.

Załączniki do Regulaminu:

Zał. 1 Zał. 2 Zał. 3

Zał. 4 Zał. 5 Zał. 6

Prace konkursowe z obszaru chicagowskiego okręgu konsularnego tj. ze stanów Illinois, Indiana, Iowa, Michigan, Minnesota, Missouri, Nebraska, Dakota Północna, Dakota Południowa i Wisconsin, należy przesyłać w terminie do wtorku 30 czerwca 2020 roku na adres mailowy Konsulatu Generalnego RP w Chicago: chicago.promotion@msz.gov.pl

Szczegółowe informacje nt. konkursu:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/konkurs-moje-najciekawsze-spotkanie-z-polska-online

Oferty edukacyjne online:

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/polska-w-twoim-domu

Poprzedni artykułBabcia Bożenka: W 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Następny artykułJak rozwiązać język?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj