Rodzina to ludzie, których kocham, z którymi czuję się bezpiecznie, śmieje się i płaczę. Moja rodzina to mama, tata, brat i ja.

Mój tata ma na imię Jerzy, ale większość ludzi woła na niego Jerzyk. Mój tata jest bardzo mądrym człowiekiem. Bardzo lubi czytać (muszę być Jego córką, bo ja też uwielbiam cztać). Gdy się Go o coś zapytam, to zawsze ,mi odpowie. Nawet, gdy czegos nie wie, to sprawdzi, a potem mi wytłumaczy. Mój tata to człowiek bardzo wesoły. Często żartuje i się wygłupia z nami. Od samego początku zajmował się nami, pomagał mamie przy kąpieli i przewijaniu, czytał nam książeczki, gdy byliśmy mniejsi. Bardzo mile wspominam te chwile.

Moja mama ma na imię Monika. Zajmuje się domem i wychowuje dzieci. Zaprowadza nas do szkoły, szykuje nam jedzenie i pomaga w odrabianiu lekcji. Mama przychodzi na każde nasze występy i bierez udział w ważnych wydarzeniach. Z moją mamą mogę porozmawiać o wszystkim. Ona mnie dobrez rozumie i często radzi, jak postępować. Mama często rozmawia z nami na temat dobrego zachowania, co jest dobre, a co złe. Dużo się od Niej nauczyłam i ciągle się uczę. Moja mama jest bardzo pogodna i wesoła.

Mój brat ma na imię Kacper i jest o 4 lata ode mnie młodszy. To bardzo wesoły chłopak, który nigdy nie wstaje lewą nogą z łóżka. Kacper lubi się ze mną bawić i robić rózne ciekawe rzeczy. Jest bardzo mądry i dobrze się uczy w szkole. Bardzo Go kocham.

Ja mam na imię Karolina i mam 11 lat. Chodzę do dwóch szkół: amerykańskiej i polskiej. Lubię chodzić do każdej z nich. Bardzo lubię czytać książki, rysować i słuchać muzyki.

Tak wygląda moja rodzina. Bardzo kocham moją rodzinę. Spędzamy ze sobą dużo czasu. Bardzo lubię nasze niedzielne poranki, kiedy to razem jemy śniadanie, które przygotowuje mój tata. W miarę możliwości gramy w gry, oglądamy razem filmy, jeździmy do parku. Z moją rodziną czuję się bezpieczna i szczęśliwa.

Mam nadzieję, że kiedyś, jak będę dorosła, będę miała taką rodzinę jak moja.

Karolina Wałczyk
Ridgewood, NY

Poprzedni artykuł„Bojkotować czy nie?”
Następny artykuł„MOJA RODZINA”. Patrycja Perkowska.