Rodzina jest bardzo ważna dla każdego człowieka. Dzięki rodzinie jesteśmy w stanie pokonywać codzienne trudności, uczyć się i bawić. Rodzice zapewniają dobre warunki życiowe, pomagają odrabiać lekcje czy czasem po prostu przytulają dzieci i zapewniają im dobre samopoczucie.

Moja rodzina jest bardzo typowa. Składa się z czterech osób. Mam starszego brata, który kończy szkołę średnią i idzie na studia. Inaczej, niż większość jego kolegów, będzie z nami mieszkać. Często gramy na X-Boxie. Lubię z nim słuchać muzyki i oglądać razem filmy.

Tata pracuje, a mama zajmuje się domem. Rodzice poświęcają mi dużo czasu. Pomagają mi odrabiać lekcje do polskiej szkoły. Mama umie grać na różnych instrumentach i często uczy mnie grać na keyboardzie. Tata lubi komputery i pomaga mi, gdy coś zepsuje w moim laptopie. Mama bardzo dobrze gotuje. Uwielbiam, jak robi pierogi oraz piecze szarlotkę. Od czasu do czasu tata gituje różne dziwne dania, które nie zawsze mi smakują. Kiedyś ugotował zupę rybną, której nikt nie chciał jeść. Umie też robić dania, które lubię. Nauczył mnie smażyć omlety.

Tęstnię za moją babcią, która mieszka w Warszawie. Często z nią rozmawiam przez Skypa. Babcia zawsze się dopytuje o nas, lubi wiedzieć, jak się uczymy i jakie mamy oceny. Zawsze staram się znaleść chwilę dla mojej babci.

W Polsce żyje moja cioteczna siostra i brat. Chociaż jest to dalsza rodzina to często się kontaktujemy.
Bardzo lubię moją rodzinę. Czuję się z nią związana i zawsze mogę liczyć na pomoc najbliższych. Mama z tatą pocieszają mnie, gdy jest mi smutno, ale też dzielą ze mną radosne chwile.

Nie wyobrażam sobie życia bez najbliższych.

Karolina Kositorny, lat 13

Poprzedni artykuł„MOJA RODZINA”. Patrycja Perkowska.
Następny artykuł„BOGATA RODZINA”. Claudia Zakrzewski, 20 lat.