Grzegorz Kasdepke to jeden z najpopularniejszych współczesnych autorów książek dla dzieci nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami. Autor wielu bestsellerów książkowych. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Kuba i Buba, Detektyw Pozytywka, Kacper oraz jego niefrasobliwy tata – to tylko niektóre z opisanych przez autora postaci.
„Czy to pan napisał Biblię, czy lubi się pan całować i czy był pan kiedyś przystojny?” – takie pytania najczęściej słyszy od dzieci Grzegorz Kasdepke na swoich autorskich spotkaniach. Wielbiciel komiksów, sam przyznaje, że nie zawsze lubił literaturę, a do czytania „przemocą” zmusiła go ciotka. Laureat Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotny zdobywca nagrody Edukacja XXI, wyróżnień: Polskiej Sekcji IBBY i Jury nagrody Małe pióro.

Grzegorz Kasdepke spotkał się w ubiegłym tygodniu ze swoimi czytelnikami w Nowym Jorku, Stamford, CT i Copiaque, LI na zaproszenie Fundacji Noble Planners. Na nowojorskim Greenpoincie poprowadził warsztaty edukacyjne „Z książką za pan brat”, bawił i jednocześnie tłumaczył dzieciom zawiłości języka polskiego, podpisywał i czytał fragmenty swoich książek.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu Marty Kustek.

 

Poprzedni artykuł„Polska Inspiruje” – multimedialna aplikacja edukacyjna dla polskich dzieci mieszkających za granicą
Następny artykuł„Chcę by moje dzieci znały swoje polskie korzenie!” – wywiad z Dagmarą Domińczyk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj