Matura to wielkie i podniosłe wydarzenie w każdej szkole, a także w polskiej szkole na emigracji. To tak naprawdę ostatnia dawka szkolnego stresu, wieńcząca wieloletnią naukę oraz wprowadzająca maturzystów w progi dorosłości.

23 kwietnia 2022 uczniowie Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park przystąpili do egzaminu dojrzałości – egzaminu podsumowującego 11 lat zdobywanej wiedzy z zakresu kultury, literatury, historii i geografii Polski. Młodzi maturzyści, wspierani, motywowani i podtrzymywani na duchu przez rodziców i nauczycieli, doskonale sobie poradzili z czekającymi na nich pytaniami.

.

.

.

.

Skrupulatnie przygotowanemu wydarzeniu towarzyszyły nie tylko wielkie emocje, ale także ogromna satysfakcja i radość, że w końcu nadszedł ten czas wielkiego i tak wyczekiwanego finału. 

Jesteśmy niezmiernie dumni, że pomimo tysiąca kilometrów, jakie nas dzielą od naszego ojczystego kraju, możemy dumnie obserwować jak wśród młodego pokolenia rodzi się zamiłowanie do tradycji, wartości, historii i kultury polskiej, a także słyszeć rozbrzmiewającą piękną, polską mowę, która jest dla nas nauczycieli i rodziców – muzyką dla uszu.

.

.

.

.

Drodzy Absolwenci Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park oraz wszyscy absolwenci polskich szkół w Ameryce i na całym świecie! Serdecznie Wam gratulujemy i życzymy, aby spędzony czas i zdobyta wiedza w polonijnych szkołach, były owocnie przez Was wykorzystane w planowaniu dalszej życiowej drogi. Mamy nadzieję, bez względu na to, gdzie los Was poprowadzi, będziecie pamiętać o Waszych polskich korzeniach, pięknym języku ojczystym i zawsze będziecie dumni ze swojego pochodzenia!

.

Krystyna Skoczeń

Nauczyciel Polskiej Szkoły im. Jana Brzechwy w Tinley Park

Poprzedni artykułSiódme urodziny Szkoły Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta
Następny artykułNietypowe zajęcia, czyli co łączy przyprawy piernikowe, celulozę i sól. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj