marszMilczenia

10 września 2013 miną dwa tygodnie od tragicznej śmierci polskiego dziecka i ucznia – Bartka Palosza. Chcemy uczcić Jego pamięć, oddać hołd, pomodlić się za Jego duszę i solidarnie pokazać, że Polonia jest przeciwko agresji i przemocy w szkołach. Spotkamy się więc przed miejscem, gdzie do dziś uczniami są Jego prześladowcy i gdzie po raz ostatni widziano Go żywego – Greenwich High School, 10 Hillside Rd, Greenwich, CT 06830.

Prosimy o przyłączenie się do naszej inicjatywy. Przyjdźcie ubrani na czarno, ze świecami i biało-czerwonymi kwiatami w rękach i polsko-amerykańskimi flagami. Zachęcamy do eksponowania zdjęć Bartka, które można znaleźć w internecie.

Oddajmy wspólnie cześć temu chłopcu, który nie poradził sobie z presją otoczenia. W którego obronie nie stanął nikt. Którego śmierć nie może przejść bez echa. Bo dziś Bart, a jutro to może spotkać Twoje dziecko.

Kontakt i informacje: 203 554 1163
https://www.facebook.com/events/197185390457486/

Izabela Pardo-Małecka
Dyr. Szkoły Kultury i Języka Polskiego w Bridgeport, CT

Poprzedni artykułTragedia w Greenwich: 15-letni Polak zabił się przez kolegów?
Następny artykuł„New Moon Girls – Magazyn dla dziewczynek”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj