Kazimierz Wadolowski
Kazimierz Wądołowski

Początki irydologii sięgają czasów starożytnych. Pasterskie plemiona zamieszkujące obszary dzisiejszych Chin
i Indii już wówczas oceniały stan zdrowia zwierząt na podstawie obserwacji wyglądu tęczówek oczu. Także starożytni Egipcjanie potrafili uzyskać wiele informacji o kondycji osoby badanej posługując się tą samą metodą.
W Europie irydologia przechodziła gorsze i lepsze czasy. Zainteresowanie nią wzrosło w połowie XX wieku
i obecnie jest obowiązkowym przedmiotem na niektórych zagranicznych uczelniach medycznych.
Rozmowa z irydologiem i specjalistą od oczyszczania i regeneracji komórkowej organizmu, Kazimierzem Wądołowskim z Nowego Jorku.

Czym zajmuje się irydologia?

Irydologia jest to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, która zajmuje się kompleksową oceną stanu narządów
i układów w organiźmie na podstawie wyglądu tęczówki oka. Tęczówka to mapa organizmu, na której znajdują swoje odbicie informacje o ponad 75 trillionach komórek. Komórki te wykonują specyficzne funkcje i o ile pracują
w harmonii, tworzą zdrowy organizm. Poprzez badanie oka irydolog widzi w jakim stopniu ta harmonia została ewntualnie zachwiana.

Dlaczego słabości organizmu ujawniają się właśnie w oku?

Każdy organ, każda część ciała za pośrednictwem włókien nerwowych, ma połączenie z określonym polem tęczówki. Obserwując np. sektor odpowiadający wątrobie, można określić stopień zaburzenia czynności tegoż organu. Odkrycie “słabych punktów” umożliwia rozpoczęcie odpowiednich działań profilaktycznych.

Jak wygląda takie badanie oczu?

Badanie oka jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne i trwa około kilkunastu minut, choć cała wizyta może zająć od jednej do dwóch godzin. Oglądam obie gałki oczne i robię ich zdjęcie, które zostaje potem powiększone kilkadziesiąt razy na dużym trójwymiarowym monitorze. Każda zmiana jest dokładnie analizowana i wyjaśniona klientowi.

Co się dzieje po zakończeniu analizy oka?

Po zakończonej analizie, klient otrzymuje wskazówki dotyczące sposobu oczyszczenia organizmu oraz specjalnie opracowany zestaw ziół wspomagający ten proces.

Podobno irydologia ma również bardzo duże sukcesy w procesie odchudzania?

W trakcie oczyszczania nasz organizm staje się na tyle silny, że sam zaczyna pozbywać się wszystkiego, czego nie potrzebuje. Tracenie nadmiaru tkanki tłuszczowej jest niejako efektem ubocznym. Niektórzy z moich klientów zrzucili w ciagu 24 godzin prawie 5 funtów, a inni od 40-70 funtów w ciągu 90-ciu dni. Czyli, organizm pozbywając się zanieczyszczeń wraca do swoich pierwotnych funkcji, ustawień i swojej naturalnej wagi. Jako ciekawostkę dodam, że po głębokim oczyszczeniu organizmu, kolor oczu klienta nie tyle może zmienić barwę, ile wrócić do swojego naturalnego koloru. Według irydologii, są tylko dwa podstawowe kolory tęczówki: niebieski i brązowy; pozostałe, są to tylko ich pochodne.

Irydiologia może być więc bardzo pomocna w medycynie, jednak wśród wielu lekarzy postrzegana jest jako pseudonauka i nadal w wielu krajach nie jest uznawana. Dlaczego tak się dzieje?

W niektórych krajach europejskich irydologia powoli zostaje włączana do programów nauk medycznych.
W Niemczech powstały instytuty zajmujące się diagnozą z tęczówki oka Irydolog, w Polsce w 1993 roku powstało Polskie Towarzystwo Irydologii i Homeopatii, które zajmuje się szerzeniem wiedzy na temat irydologii czy Instytut Irydologii w Radomiu. Niestety, w USA irydiolog nie ma uprawnień do diagnozowania lub leczenia, może on jedynie analizować osłabienie tkanki miękkiej (tissue weekness).

Dlaczego zajął się Pan irydologią i oczyszczaniem organizmu?

Medycyna niekonwencjonalna jest od dawna moją pasją. Jej różne metody opierają się w większości na rozpoznawaniu sygnałów wysyłanych przez nasz organizm. Trzeba tylko chcieć się w niego wsłuchać i dopomóc mu, a wtedy on sam “naprawi” to, co zaczęło funkcjonować nie tak, jak potrzeba. Osobistą satysfakcję daje mi stwierdzenie moich klientów, że już po kilku dniach stosowania mojego programu czują się lepiej. To też mobilizuje ich do dalszej jego kontynuacji.

Dla zainteresowanych analizą swoich oczu, jak można się z Panem skontaktować?

Zapraszam do mojego gabinetu, który znajduje się w dzielnicy Brooklyn w Nowym Jorku. Można umówić się na wizytę dzwoniąc pod number telefonu: 1-347-449-1474 lub wysłać e-mail na adres: caseywado@gmail.com

Bardzo dziękuję za rozmowę!

Rozmawiała: Marta Kustek
Fot. Andrzej Cierkosz

Poprzedni artykułO misiach, tygrysach i najmądrzejszych dzieciakach na świecie czyli polski rodzic kontra amerykańska edukacja. Cz. 2
Następny artykuł„Moja ulubiona wigilijna potrawa” Karolina Bzowska – praca konkursowa.

1 KOMENTARZ

  1. Oczyszczanie organizmu z toksyn jest bardzo ważne. Szczególnie w dzisiejszych czasach gdzie jest pełno chemii w jedzeniu i produktach których używamy na co dzien. Utrata paru funtów to bonus a będziemy czuć się o wiele lepiej. Bardzo fajny temat/wywiad.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj