manhattanhenge_miniManhattanhenge, czasami nazywany Manhattan Solstice (przesilenie manhattańskie), to spektakularny zachód słońca, który możemy oglądać co roku na Manhattanie. Moment ten wygląda wręcz bajkowo – tarcza słoneczna idealnie mieści się między budynkami tak, jakby ją ktoś dopasował. Przez około 30 minut słońce przecina ulice Manhattanu oślepiając swoim ogromnym blaskiem.

W tym roku żółto czerwoną kulę wschodząca dokładnie między wieżowce okalające aleje biegnące ze wschodu na zachód, możemy oglądać aż czterokrotnie w dniach: 28 i 29 maja o godzinie 8.15 pm oraz 12 i 13 lipca
o godzinie 8.23pm.

Termin Manhattanhenge został nadany przez astrofizyka Neil deGrasse Tyson, dyrektora Hayden Planetarium
w American Museum of Natural History.

Najlepsze widoki zapewniają ulice w okolicach rzeki Hudson. Do robienia zdjęć polecamy również ulice: 14-tą, 34-tą, 42-gą i 57-gą (na 34 widoki zasłania nieco Empire State Building, a na 42 – wieżowiec Chryslera).
Są szerokie i otoczone interesującymi budynkami które tworzą ładną otoczkę dla zdjęć.

DPS

Fot. 5oulscape, Flickr CC
Fot. 5oulscape, Flickr CC
Fot. Julio Cortez
Fot. Julio Cortez
Fot. Hhawk/wikicommons
Fot. Hhawk/wikicommons
Poprzedni artykuł„Szkieleciki w szafce ortografce – czy jest rada na ortograficzną nudę?”
Następny artykułSzafka ortografka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj