W dniach od 14 Listopada do 19 grudnia 2016 w kawiarni STARBUCKS na Greenpoincie (910 Manhattan Ave., Brooklyn, New York) będzie można oglądać wystawę fotografii Włodzimierza Płanety pt. „MANHATTAN- photography”. Wystawa jest zapowiedzią zrealizowanego w Nowym Jorku albumu „Manhattan” którego premiera odbędzie się w kwietniu 2017 r.

Włodzimierz Płaneta mieszka i pracuje w Krakowie. Fotografią zajmuje się zawodowo od 1986 r. prowadzi własne studio fotografii reklamowej. Artystyczny freelancer, miłośnik światła polarnego dnia i podróży w odludne krańce północnej Europy. Uzależniony od klimatycznych zaułków Krakowa i Wenecji. Fotografuje ulice Nowego Jorku i Szanghaju. Portrecista krajobrazu kulturowego wyznawców chrześcijaństwa, prawosławia i judaizmu. Swoje prace prezentował na 200 wystawach. Autor fotograficznych albumów : „Islandia”, “Wenecja”, “Krakowski Kazimierz”, “Kraków”. Popularyzator sztuki fotografii, od 25 lat prowadzi w Krakowie szkołę fotografii. W zajęciach uczestniczyło prawie 3000 studentów w tym dwóch przyszłych laureatów nagrody World Press Photo. 

manhattan_planeta_poster

Poprzedni artykułSpotkanie z Mikołajem w Polskiej Szkole w Boonton, NJ
Następny artykułCzłapcie jak kaczka i pełzajcie jak wąż!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj