„Mamo, tato, dlaczego w domu mówimy w tajemniczym języku” – wykład Edyty Lehmann podczas Polonijnego Dnia Dwujęzyczności 2015 w Bostonie.

EDYTA LEHMANN, PHD – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Wrocławskim oraz anglistyki na Uniwersytecie w Cincinnati. Stopień doktora uzyskała na Wydziale Literatury i Języków Celtyckich na Uniwersytecie Harvarda, broniąc pracy pt. „Moc słów: mowa kobiet jako siła narracyjna w irlandzkich opowieściach z różnych stuleci”. Jej naukowe zainteresowania oscylują wokół Irlandii – jej współczesnego języka i współczesnej poezji, a także teorii postkolonialnych oraz filmu. Prowadziła wykłady i publikowała prace związane z tematyką postaci kobiecych i ich rolą w literaturze irlandzkiej. Na Uniwersytecie Harvarda prowadziła m.in. kursy poświęcone współczesnemu językowi irlandzkiemu, folklorowi i mitologii, literaturze dziecięcej oraz filmowi polskiemu. Mama 13-letniego Maksa.

Poprzedni artykułRównie szybko jak jednojęzyczni
Następny artykułOstatnia szansa dla polskich dzieci z Cork! Jak skorzystać z darmowej polskiej edukacji?

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj