Lulek.tv – to kraina bezpiecznych gier i zabaw edukacyjnych online dla dzieci. Znajdziemy tam Lulka i Rózię oraz wiele innych bezpiecznych gier, które gwarantują wspaniałą zabawę całej rodzinie. W miniaturowym królestwie Lulandia można znaleźć również kolorowanki, bajki, piosenki
i zagadki.

Portal może służyć również jako narzędzie wspomagające realizowanie podstawy programowej MEN przez przedszkola, oddziały przedszkolne oraz inne instytucje, takie jak biblioteki, domy kultury, czy świetlice.

Może być także pomocny w nauce polonijnych dzieci języka polskiego. Gry i zabawy w krainie Lulandii uczą dziecko między innymi czynności samoobsługowych (mycia zębów, głowy), nakrywania do stołu, kompletowania ubrań. Wspomagają rozwój mowy oraz logicznego myślenia, ćwiczą przewidywania skutków manipulacyjnych na przedmiotach, (wyciągania wniosków i obserwowanie zmian) oraz klasyfikacji przedmiotów. Zachęcają dzieci do dbania o higieniczny tryb życia oraz bezpieczeństwo. Połączenie dźwięku z obrazem i animacją wspomaga naukę liczenia, czytania, orientacji przestrzennej (prawo-lewo). Dzieci mają okazję budować, poznawać narzędzia, następstwo dni tygodnia, godzin zegarowych oraz pór roku.

Nad poprawnością treści portalu pod kątem metodycznym i pedagogicznym czuwa adiunkt Uniwersytetu Wrocławskiego Instytutu Pedagogiki dr Elżbieta Jezierska – Wiejak.

Źródło: www.lulek.tv

Poprzedni artykuł„Historia Polski” – scenariusz przedstawienia.
Następny artykuł„Szczególny związek”