Jedni na poprawę pamięci zażywają lecytynę, inni jedzą orzechy albo piją kawę. Dzisiaj proponuję prosty sposób. Za darmo.

Gimnastykę umysłu na portalu www.sumdog.com

Szkoła publiczna, do której chodzą obie córki, po raz pierwszy na wakacje zorganizowała zawody matematyczne dla wszystkich uczniów. Każdy z nich został zarejestrowany na wspomnianym portalu. Uczeń ma do wyboru kilkanaście gier z różnymi zadaniami na mnożenie, dzielnie, ułamki, dodawanie itd. Krótko mówiąc, matematyka z animacją, kolorem i muzyką.

Dla przykładu w grze ‘Submarine’, jednej z ulubionych córek, pojawia się na ekranie żółta łódź podwodna, która poluje na rekiny, ryby, ośmiornice z cyframi. Nad łodzią zmieniają się zadania liczbowe do rozwiązania. Trzeba kliknąć na zwierzątko z właściwą odpowiedzią. Gra muzyka, żeby dodać zapału do myślenia.

Już jedna trzecia uczniów przystąpiła do zawodów. Na ekranie widać nazwiska grających i ich punktację, a dokładnie, ile zebrali coins. Co zachęca do zmierzenia się z koleżankami i kolegami z klasy.
Kimberly i Natalie są waleczne w matematyce.

Sama też spróbowałam sił w kilku grach Tower Climber, Dream Jigsaw czy Dress Down.

Kombinacje wielocyfrowe na dodawanie i odejmowanie są całkiem dobrą rozrywką dla umysłu.
Wiem, że jeden z dziadków, 84-latek, też zarejestrował się na portalu i rozwiązuje zadania.

W upalny dzień, gdy na termometrze było 98 stopni F, kto szybko odpowie ile jest 673 + 589? Liczymy?

www.sumdog.com jest dobry dla ucznia, żeby nie zapomniał czego nauczył się w czasie roku szkolnego
i dla rodziców albo dziadków na dobrą kondycję umysłu.

Danusia Świątek

Poprzedni artykułHot in the City!
Następny artykułTED: Britta Riley – ogród w moim mieszkaniu