Lodowiska w mieście

Jazda na łyżwach to nie tylko niezwykła atrakcja dla dzieci, ale również dla dorosłych! Oto najpopularniejsze nowojorskie lodowiska na świeżym powietrzu.

City Pond at Bryant Park. Lodowisko otwarte jest do 26 lutego.
W poniedziałki, czwartki i niedziele: od 8 am do 10 pm,
W piątki i soboty: od 8 am do północy.
Wejście na lodowisko jest darmowe, jak również bezpłatne użycie schowka. Należy jednak zapłacić $14 za wypożyczenie łyżew.
Adres: Bryant Park, W 40 St (pomiędzy 5 & 6 Ave). Więcej informacji na stronie www.thepondatbryantpark.com

The Ice Rink at Rockefeller Center. Pomimo, że słynna choinka w Rockefeller Center stoi tam tylko do 2 stycznia, lodowisko obok niej czynne jest aż do wiosny, czyli do 10 kwietnia. BY na nie wejść, możemy zawsze spodziewać się długich kolejek. Godziny otwarcia lodowiska oraz ceny biletów:
są zmienne, dlatego dobrze jest wcześniej sprawdzić je na stronie www.therinkatrockcenter.com Cena za wypożyczenie łyżew: $9. Adres: Rockefeller Plaza, pomiędzy 49 & 50 St.

Trump Lasker Skating Rink. Lodowisko znajduje się na górnym Manhattanie, nie jest ono jednak tak zatłoczone jak pozostałe. Czynne do końca marca, godziny otwarcia zmieniają się – najlepiej sprawdzić je na stronie www.laskerrink.com
Ceny biletów:
Poniedziałek – Czwartek: $10.75 (dorośli), $5,75 (dzieci), $4,75(seniorzy)
Piątek – Niedziela: $16.00 (dorośli), $6.00 (poniżej 11 lat), $8.75 (seniorzy)
Wypożyczenie schowka: $ 4.50
Wypożyczenie łyżew: $6.75
Adres: Central Park, wejście od 110 St i Lenox Ave.

Trump Wollman Rink. Tutaj amatorzy łyżwiarstwa mogą zapisać się na lekcje nauki jazdy na łyżwach. Jednak bez względu na jakim pozomie jeździsz, jazda na lodowisku, położonym w samym środku najpiękniejszego parku w mieście, będzie dużą przyjemnością. Lodowisko otwarte jest do 4 kwietnia.
Pon, wt: 10am – 2.30 pm
Śr, czw.: 10am – 10 pm
pt, sob.: 10am – 11pm
niedz.: 10am – 9pm
Ceny biletów: $5.75 – $15.
Adres: Central Park, wejście od 6 Ave. i 59 St.