Na 14. Festiwalu Tygodnia Plus w Tappan, NY, wśród licznych wystawców pojawiły się także założycielki jedynej wysyłkowej biblioteki dla dzieci „Linguati” Edyta Kwiatkowska i Gabriela Gomułka. Przywiozły dziesiątki książek po polsku dla dzieci w wieku od 0 – 13 lat.

3 – letni Kaspian, syn Gabrieli, uważnie słucha jak czyta książkę o zwierzętach jego tata, Michał. Jednoroczna Anielka śpi smacznie w wózku. Edyta zaś przywiozła syna, 4 – letniego Józia. Obie panie weekend spędzają rodzinnie i z książkami.

Założycielki Linguati na swoim stoisku

„Jesteśmy pierwszy raz na festiwalu i cieszymy się, że mamy bezpośredni kontakt z wieloma rodzicami” – mówi Gabriela.

„Dużo osób interesuje się naszym oryginalnym pomysłem na wysyłkową bibliotekę, słyszymy, że jest to świetny pomysł i nas wspierają” – dodaje Edyta. – „Dzieci przeglądają  dostępne książki, są szczęśliwe jak dostają nasze naklejki. Wiele osób wrzuciło losy, aby mieć szansę na wygranie darmowej miesięcznej subskrypcji naszych książek”. Okazało się, że subskrypcję wygrali: Sandra i Patrick.

Linguati powoli pozyskuje czytelników, wśród nich są dzieci m. in. z Kalifornii, Północnej Karoliny, Teksasu i metropolii nowojorskiej.

Czytajmy z Linguati!

Wcześniej pisaliśmy już o Linguati na naszej stronie Czytaj z Linguati!  | Dobra Szkoła Nowy Jork (dobraszkolanowyjork.com)

.

Tekst i zdjęcia: Danuta Świątek

Poprzedni artykułVI edycja międzynarodowego konkursu “Polonijny Rodzic na 6” 2023 zakończona! 
Następny artykułZ Kazachstanu do Polski na studia 
Danuta Świątek – redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka “Przewodnika po Nowym Jorku”. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Każdą sobotę spędza z dziećmi w polonijej szkole, gdzie ma szansę działać na rzecz dwujęzyczności w praktyce. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj