Laureaci Polonijnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Piosenka jest dobra na wszystko”

2211

Kilka dni temu zamieściliśmy na naszym portalu wyniki Polonijnego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej pt. „Piosenka jest dobra na wszystko” organizowanego przez Stowarzyszenie Społeczno Kulturalne Miłośników Bierzwnika. W festiwalu wzięło udział 92 polonijnych artystów w wieku od 10 do 18 lat z różnych krajów świata, a każdy z nich zaprezentował jedną piosenkę w języku polskim do akompaniamentu własnego lub podkładu muzycznego. Przesłane do konkursu nagrania były przygotowane tak profesjonalnie i z tak dużą dozą kreatywności, że postanowiliśmy za zgodą organizatorów Festiwalu, zamieścić nagrodzone i wyróżnione nagrania. Mamy nadzieję, że również Państwu spodobają się ci młodzi artyści z całego świata!

Nikol Aleksejewa  9 lat – Litwa    

.

Marysia Stachowska 9 lat – Polska      

.

Amelia Borkowska – 10 lat – Polska    

.

Amelia Jucha 9 lat  linden New Jersey USA 

.

Wanda Coviello – 10 lat – Wuppertal  Niemcy       

.

Zosia Ściegienna –  9 lat – Polska       


.
Julia Klimża – 10 lat – Polska   

.

Wiktoria Wiater 12 lat – Polska

.

Aleksandra Juchniewicz – 12 lat – Polska   

.

Marcelina Domaradzka – 12 lat – Linden NJ USA   

  .

Anna Sobkowicz 12 lat – Polska         

.

Klaudia Sztemborska 11 lat – Polska   

.

Klaudia Kutyba 12 lat – Polska

.Włodzimierz Łysak – 11  lat – Kamieniec Podolski, Ukraina   

.Wiktoria Dobrowolska 15 lat – Tłumacz – Ukraina   

.

Karina Skwarczyńska 14 lat Polska     

.

Amelia Kaczmarczyk – 14 lat – Polska    


.
Jagoda Rataj 14 lat – Polska

 .  

Julianna Kytowa 13 lat – Sambor – Ukraina

.

Antoni Płaczek 13 lat – Polska     

.

Zofia Kulbicka – 14 lat – Polska

.

Julia Gąska – 16 lat – Polska     

.

Paweł Sulewski – 16 lat – Polska   

  .

Marcel Durka – 17 lat – Niemcy     

.

Głównym mózgiem Festiwalu jest Adam Deneka, który z pasją od ponad 30 lat zajmuje się tworzeniem i prowadzeniem dziecięcych Zespołów Muzyki Dawnej. Pan Adam prowadził znany w Polsce i Europie Zespół Muzyki Dawnej „Ars Antiqua”, który działał w małej wsi Bierzwnik, rozsławiając swój mały region w Polsce oraz w całej Europie. Koncertował w Niemczech, Belgii, Francji, Portugalii, Szwecji, na Litwie zdobywając wiele nagród na festiwalach muzycznych w Polsce i w Belgii oraz we Francji. Zajmuje się także promowaniem muzyki dawnej – szczególnie polskiej, prowadząc zajęcia metodyczne z młodymi nauczycielami oraz zakładaniem zespołów w Polsce i w Niemczech. Jest także trenerem prowadząc warsztaty wokalne i instrumentalne  w kraju i za granicą. 

Adam Deneka jest bardzo również aktywnym nauczycielem. Organizuje od 28 lat Ogólnopolskie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim oraz Ogólnopolskie Warsztaty Wokalne              w Kamieniu Pomorskim. Jest Dyrektorem Artystycznym tych spotkań oraz Festiwalu Muzyki Dawnej w Pelplinie, podczas którego prezentuje najlepsze dziecięce zespoły muzyki dawnej, działające w Polsce. Koncertował ze swoimi grupami m.in. w Belgii, Anglii i Bułgarii.

Za swoją działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymał wiele nagród w tym Medal Komisji Edukacji Narodowej, Medal Zasłużony Działacz Kultury przyznany przez Ministra Kultury oraz Medal „Zasłużony dla kultury polskie.

W Polsce i Niemczech oraz współpracuje z zainteresowanymi  szkołami i organizacjami działającymi na rzecz rozwoju artystycznego dzieci i młodzieży prowadząc dla nich wyjazdowe zajęcia. Zainteresowane współpracą z Adamem Deneką szkoły lub organizacje polonijne mogą skontaktować się z nimi drogą mailową adammuzykadawna@interia.eu, telefonicznie +48 785 217 762  lub poprzez FB facebook.com/adam.deneka.77

.

Marta KustekPoprzedni artykułWracamy do Polski – część 2
Następny artykułW krainie polskich legend – napisanych przez polonijną młodzież! – „Romantyczna tragedia”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj