W ramach akcji w „Naszym domu mówimy po polsku” nasz portal www.DobraPolskaSzkola.com odwiedził Polską Szkołę Dokształcającą im. Ks. Jana Twardowskiego na Brooklynie. Spotkanie z rodzicami i nauczycielami potwierdziło, że łączy nas to samo wyzwanie, by utrzymać język polski w naszych rodzinach. Wszyscy przeżywamy podobne trudności, ale podczas spotkań takich jak to, które odbyło się 1 marca, otwarcie dzielimy się swoimi pomysłami i dodajemy sobie energii.

Co podpowiadają uczestnicy ostatniego spotkania? Zapraszamy do obejrzenia filmowej relacji Andrzeja Cierkosza.

—-

Szkoła im. Ks. Jana Twardowskiego istnieje od 5 lat i prowadzi zajęcia od przedszkola do 8 klasy. W tym roku szkolnym na zajęcia uczęszcza 86 dzieci. Szkoła oferuje lekcje religii i przygotowania do Pierwszej Komunii Św. i Bierzmowania oraz do egzaminu Regents z języka polskiego. Zajęcia odbywają się w soboty od 9.00 d 1.30.
A w ramach zajęć pozalekcyjnych działa kółko plastyczne, teatralne i muzyczne. Strona internetowa www.JanTwardowskiSchool.org

„Uczymy przez zabawę” – mówi dyr. Małgorzata Kamińska, również założycielka szkoły. – „Każdy nauczyciel musi mieć jedną lub dwie zabawy edukacyjne na zajęciach, a w starszych klasach są gry edukacyjne.
W ich ramach nauczyciele organizują np. turnieje wiedzy gramatycznej albo wiedzy o poecie czy pisarzu między klasami”. Dyrektor Kamińska cieszy się z reakcji dzieci, które z zapałem robią plakaty do wierszy polskich poetów. Odgrywają scenki do wierszy i dobrze się przy tym bawią. Dyrektor Kamińska oprowadziła nas z dumą po klasach szkoły i pokazała własnoręcznie wykonane plakaty, które uczą m. in. pisowni związanych z higieną osobistą czy geografią Polski.

„Świetny pomysł z akcją ‘W naszym domu mówimy po polsku’, bo tego właśnie potrzebujemy.” – usłyszeliśmy na pożegnanie od dyrektor Kamińskiej.

Sponsorem spotkań w polskich szkołach jest firma The Platta Law Firm,

Partnerem akcji jest firma TeleLingo.net – konwersacje na żywo online.

Danuta Świątek

Poprzedni artykuł„Se bompo, se, se”
Następny artykułKarnawałowe szaleństwa w Perth Amboy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj