AMELIA GRZELAKOWSKI Klasa IV
                                                                          Adrianna Grzelakowski z kl.IV

Czas na wypisanie świątecznych kartek. W Polskiej Szkole Dokształcającej im. M. Konopnickiej w Yonkers, NY, wielka radość dla 26 uczniów, bo ich prace zostały wydrukowane na świątecznych kartkach, które mogą kupić ich rodziny  i także czytelnicy naszego portalu.

„W ubiegłym roku w naszej szkole po raz pierwszy zorganizowaliśmy konkurs na zaprojektowanie kartki świątecznej. Wpłynęło ponad 20 prac” – mówi dyrektor Alina Gauza. „Dochód z ich sprzedaży wyniósł $250. Pieniążki przeznaczyliśmy na wycieczkę szkolną do Hudson River Museum” – dodaje.

                                    Olivia Tuzel z klasy II

W tym roku konkurs został powtórzony w połowie listopada i z 34 prac wybrano 28. W konkursie brała udział połowa uczniów szkoły. „Moja kartka świąteczna przedstawia ozdoby choinkowe znane też jako bańki lub bombki” – mówi Gabriela Chioccola, uczennica 5 klasy. „Do zrobienia kartki wykorzystałam biało-czerwony papier do prezentów, czerwone wstążeczki i srebrne gwiazdki, ale najważniejszy na kartce jest napis po polsku „Wesołych Świąt”.  To będzie super prezent pod choinkę dla mojego dziadziusia, który mieszka w Polsce. Mam nadzieję, że koleżankom w Polsce też się spodoba” – cieszy się Gabriela.

DANIEL CHIOCCOLA Klasa IV
Daniel Chioccola Klasa IV

Kartki są sprzedawane w kompletach po 6 lub 12 sztuk (6/$10; 12/$20). Każdy z tych kompletów zawiera przypadkowo wybrane kartki. Wymiar kartek: 4.25 x 5.5 Jest również możliwość zamówienia wyłącznie jednego rodzaju kartek w zestawie 12 sztuk. „To dzięki dużemu zaangażowaniu pani Marzeny Chioccola i pani Agnieszki Beckford kartki są już gotowe do sprzedaży” – mówi dyrektor Gauza.

Drodzy czytelnicy, kupujmy kartki z Yonkers. Wspierajmy polonijne szkoły.

Zainteresowanych zakupem kartek prosimy o kontakt z panią Marzeną Chioccola: marzena.chioccola@gmail.com lub telefonicznie 914 -844-0009.

 

Danuta Świątek

                                                           Zdjęcia: archiwum Polskiej Szkoły im. M. Konopnickiej w Yonkers

 

image001
Gabriela Chioccola Klasa V

 

Mateusz Fiedorczuk Kl. IV
Mateusz Fiedorczuk Kl. IV

 

Olivia Glogowski Kl. III
Olivia Glogowski Kl. III

 

Piotr Kozlowski kl. VII
Piotr Kozlowski kl. VII

 

 

Poprzedni artykułTrash Story – sztuka Magdy Fertacz na Manhattanie. 3-13 grudnia
Następny artykułDwujęzyczne gesty
Danuta Świątek
Redaktor naczelna portalu. Dziennikarka prasowa. Adiunkt w Hunter College w NYC. Lauretka Nagrody im. Janusza Korczaka (2022) i Nagrody Marszałka Senatu w konkursie „Polki poza Polską” (2023). Wyróżniona Medalem KEN za pracę w polonijnych szkołach. Absolwentka Columbia University w NYC. Była korespondentka „Życia Warszawy” i „PANI” w Nowym Jorku. Współpracowała z amerykańską edycją „BusinessWeek” i „Working Mother”. Autorka książek m. in. “Kimberly”, „Kimberly jedzie do Polski” i współautorka „Przewodnika po Nowym Jorku”. Koordynatorka akcji „Cała Polonia czyta dzieciom” w USA. Terapia reminiscencyjna jest jej wielką pasją. Kontakt: DanutaSP@outlook.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj