„Są dwie trwałe rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsze to korzenie, druga to skrzydła.”

W. Hodding Carter

.

.

Rodzina daje nam skrzydła, abyśmy mogli się rozwijać i korzenie, abyśmy pamiętali o naszej tożsamości. Warto znać swoje rodzinne historie, tradycje, wspomnienia. Odkrywanie ich może przynieść wiele radości i jednocześnie być świetną zabawą. Dlatego wszystkie dzieci mieszkające na całym świecie i czujące związek z Polską, zapraszamy do udziału w projekcie „Korzenie dodają mi skrzydeł”.

Z okazji zbliżającego się Polonijnego Dnia Dwujęzyczności przygotowaliśmy dla Was album, dzięki któremu odbędziecie fascynującą podróż, poznając fakty o najbliższych i losach ich emigracji.

Projekt „Korzenie dodają mi skrzydeł” skierowany jest do wszystkich dzieci poza granicami kraju, które czują więź z Polską. Polega na wypełnieniu gotowych do pobrania szablonów stron i złożenie ich w album. Temat pracy: „Korzenie dodają mi skrzydeł”. Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę.

Album Korzenie dodają mi skrzydeł

Prace należy przesłać na  adres e-mailowy: redakcja@dobrapolskaszkola.com do 15 października 2019 roku w pliku PDF, PNG, PENG, opatrzonymi swoimi danymi: imię i nazwisko oraz klasa i nazwa szkoły.

Nagrodą w projekcie jest dyplom uczestnictwa w projekcie oraz nagroda – niespodzianka. Organizatorzy przewidują wyróżnienia. Dodatkowo wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane na stronie Polonijnego Dnia Dwujęzyczności www.PolishBilingualDay.com oraz internetowej Fundacji Dobra Polska Szkoła www.dobrapolskaszkola.com

Regulamin Konkursu Korzenie dodają mi skrzydeł

Odkryjcie swoją historię, opowiedzcie ją i bawcie się razem z nami!

.

Justyna Bereza

.

Poprzedni artykułRusza liceum w Polskiej Szkole w Plainfield, NJ
Następny artykułLawendowy labirynt

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj