konkurs-legendy

 

Dzień Dziecka to doskonała okazja do świetnej zabawy, a zarazem odkrywania kolejnych tajemnic polskiej kultury. Tym razem zrobimy to w zupełnie inny niż dotychczas sposób. Wiodącą rolę odegrają tu legendy polskie i konkurs przygotowany specjalnie dla was!

Legendy przekazują nam cenną wiedzę na temat życia autentycznych osób, zaczarowanych postaci, przedmiotów oraz miejsc z przeszłości. Kształtują dziecięcy świat dodając do niego odrobinę magii. Prowadzą przez dotąd nieznane ścieżki polskich miast i wyjaśniają skryte w zakamarkach metropolii tajemnice. Legendy są wspaniałą przygodą, a zarazem lekcją życia poprzez płynący z nich morał i wartości. W związku z tym Fundacja Edukacji Polonijnej przygotowała dla was konkurs, w którym sami możecie zostać piękną księżniczką, dzielnym rycerzem, bądź strasznym smokiem wyjętym prosto z Waszej ulubionej legendy!

Zapraszamy do udziału!

Warunki przystąpienia:

  • by zgłosić się do konkursu wystarczy wykonać zdjęcie przedstawiające dziecko w samodzielnie przygotowanym w kostiumie wybranej postaci z legendy polskiej (szczegółowa lista legend w regulaminie),
  • do udziału zapraszamy dzieci w przedziale wiekowym 5-12 lat (są przewidziane różne kategorie wiekowe),
  • nagranie należy przesłać na adres: sekretariat@polonia.edu.pl, z dopiskiem „Konkurs”,
  • nie zapomnijcie przesłać nam swojego imienia, nazwiska, wieku, miejsca zamieszkania oraz legendy którą prezentujecie,
  • zgłoszenie powinno być podpisane imieniem, nazwiskiem, wiekiem oraz krajem zamieszkania uczestnika,
  • na Wasze prace czekamy do 10 czerwca 2017 roku.   

 

Szczegóły konkursu znajdują się w regulaminie.

Poprzedni artykułOdrestaurowany most Kościuszki – filmowa relacja z ceremonii otwarcia
Następny artykułLingwistyczna wysypka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj