W Szkole Języka i Kultury Polskiej im. Zbigniewa Herberta odbył się finał naszego szkolnego konkursu religijnego pt. „Św.Jan Paweł II – Papież jakiego nie znamy”. To był nie tylko konkurs, to również hołd oddany św, Janowi Pawłowi II w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. To uczczenie ogłoszonego przez Sejm RP  Roku Jana Pawła II. To duma, że mieliśmy takiego papieża Polaka. To wspomnienia i refleksje nad przesłaniem św. Jana Pawła II, który był bliski naszym sercom, który służył nie tylko Bogu i kościołowi, ale też całej ludzkości.

.

.

Naszymi dostojnymi gośćmi, zaproszonymi na finał konkursu byli: Ojciec Bronisław Jakubiec  – Salwatorianin, autor książki „Kwiatki Księdza Tadeusza”, ks.dr Jacek Wrona – proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusa w Palos Hills, Jolanta Wiśnicki – dyrektor oddziału Polsko – Słowiańskiej Federalnej  Unii Kredytowej w Bridgeview  – główny sponsor konkursu, Anna Sokołowski, członek Rady Dyrektorów Muzeum Polskiego w Ameryce, była  V-ce Prezes Zjednoczenia Polskiego Rzymsko-Katolickiego w Ameryce.

.

.

.

.

Pytania konkursowe były przygotowane elektronicznie, przez panią dyrektor programu katechetycznego Kingę Pierwola – Truta, za pomocą platformy Wordwall, dzięki czemu mogliśmy poznać zwycięzców zaraz po zakończonym teście.

Podczas finału wyróżnieni zostali uczniowie z I grupy konkursowej – plastycznej „Papież w oczach dziecka” i  z drugiej grupy konkursowej  – artystycznej, za wykonanie zakładki do książki  zgodnie z tematem konkursowym.

.

.

.

.

W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy III i orkiestra szkolna, którzy wspólnie zagrali i zaśpiewali ulubioną piosenkę papieża „Barka”. Magdalena Truta, uczennica klasy X, zaśpiewała hymn skomponowany przez Romualda Lipko „Nie zastąpi Ciebie nikt”. 

.

Irena Woźniak

Poprzedni artykułRefleksje w czasach zarazy
Następny artykułNew York Ghost City

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj