Uczestnicy konkursu z dyplomami i nagrodami

15 kwietnia w Akademii Języka Polskiego w Manchester NJ miało miejsce ciekawe spotkanie dzieci, rodziców i nauczycieli. Pani Marta Kirkicka przygotowała wystawę prac młodych artystów, którzy brali udział w konkursie “Najpiękniejsze budowle Unii Europejskiej”, jedna z kategorii konkursowych Festiwalu Szkół Polonijnych organizowanego przez Centralę Polskich Szkół Dokształcających.

Zadziwiajaca była pomysłowość uczniów, którzy przy tworzeniu swoich prac zastosowali szeroka gamę technik. Na szczególnę uwagę zasługuje rysunek zwyciężczyni Zuzanny Misztela, która wybrała jako najciekawsza budowlę Unii Europejskiej Rotundę w Strzelnie, która widziała w czasie jej ostatniego wakacyjnego pobytu w Polsce.

Zwycięzczyni Zuzanna Misztela
Zwycięzczyni Zuzanna Misztela

Jak widać najwieksze wrażenie na dzieciach nie robia najpopularniejsze i najbardziej znane budowle, ale te zapamiętane z podróży. Wyjątkowy pomysł miała także Natalka Modzelewska, która Wieżę Eifla wykonała z patyczków, zaś praca Zuzi Kirkickiej: wieża z Cieszyna to wydzieranka.

Prace konkursowe
Prace konkursowe

Ciekawe prace wykonali też Aleksandra Kirkicka (kl. VII), Patrick Wac (kl.VII), Dominik Tracz (kl. VII), Aleksandra Bieszczad (kl. VI), Kamila Bieszczad (kl. IV), Karol Zawarus (kl. III), Jan Tracz (kl. III), Grzegorz Palecki (kl.III) i Victoria Mazurkiewicz (kl. I).

Marta Kirkicka wręcza nagrodę Viktorii Mazurkiewicz
Marta Kirkicka wręcza nagrodę Viktorii Mazurkiewicz

Bardzo cieszy fakt, że dzieci i młodzież zawsze chętnie odpowiadają na konkursy plastyczne, a tworząc swoje prace doznają różnych wrażeń wywołanych samym tematem, barwami, różnorodnością materiałów, kształtów i form. Poprzez swoją twórczość uzewnętrzniają swoje emocje, przeżycia, myśli. Wszyscy, którzy wyrażają siebie w sposób plastyczny doskonalą też w sobie procesy poznawcze: pamięć, wyobraźnię, spostrzegawczość i umiejetność wnikliwej obserwacji. Kształtuje sie też w nich wrażliwość artystyczna.

Dyr. Anna Tracz wręcza dyplom Karolowi Zawarus
Dyr. Anna Tracz wręcza dyplom Karolowi Zawarus

Trzeba też podkreślić, że sukcesy dzieci to niemała zasługa rodziców, którzy poświęcają swój czas i starają się zachęcać do udziału w konkursach oraz zajęciach pozalekcyjnych.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody: materiały do kolejnych prac plastycznych.

Gratulujemy i życzymy sukcesów!

 

Katarzyna Kisielewska

Zdjęcie: Katarzyna Misztela

 

 

Poprzedni artykuł„Ból czyli…opór”
Następny artykuł„Świat, którego nie ma” – wołanie o pomoc z Nepalu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj