Celem tego niezwykłego konkursu jest uczczenie i krzewienie pamięci o Starym Doktorze. Konkurs to tak naprawdę jedynie pretekst i przykrywka, abyście zechcieli na swoich blogach poświęcić choć jedną notatkę Staremu Doktorowi. To misja, aby pokazać, że polski Internet pamięta o Korczaku i przekazuje innym wiedzę na jego temat. To pragnienie, aby w przeglądarkach internetowych po wpisaniu frazy „Janusz Korczak” wyskakiwały rzetelne i ciekawe informacje pochodzące właśnie z Waszych blogów… Nagrody i cała otoczka to jedynie dodatek. Liczy się wasze zaangażowanie i chęć krzewienia pamięci o wyjątkowym człowieku. Dlaczego warto? Aby nie spełniły się prorocze słowa Olczak-Ronikier, która we wstępie do biografii Korczaka napisała:

Okazuje się, że Stary Doktor, choć pozornie wśród nad obecny, nikomu nie jest potrzebny. I coraz bardziej się oddala. Nie ma już prawie ludzi, którzy go pamiętają i dla których tak wiele znaczył. (…). Człowiek z krwi i kości zamienił się w pomnik[1].


ZASADY KONKURSU

Ponieważ konkurs z założenia zgromadzi wielu blogerów, a patroni są naprawdę niezwykli, proszę gorąco każdego uczestnika o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Wydaje się on być długi, ale w rzeczywistości jest niezbędny, abyście nie mieli żadnych wątpliwości odnośnie zasad. ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM.

W skrócie:
✔ Konkurs trwa od 22. 07. 2012 do 20. 11. 2012. Mogą w nim udział WSZYSCY POSIADACZE BLOGÓW, bez względu na ich tematykę!!!

✔ W tym czasie każdy uczestnik powinien zamieścić na swoim blogu DOWOLNĄ notatkę na temat Janusza Korczaka. Nie ma żadnych ograniczeń odnoszących się do formy. To może być jego życiorys, własne refleksje na jego temat, opowiadanie, wiersz, opis twórczości, A TAKŻE rysunek, grafika, film. To Wy wybieracie formę!

✔ Aktywny link do notatki należy do 20. 11. 2012 przesłać na adres organizatorki: odoj86@tlen.pl. Należy także podać Imię i nazwisko, nick oraz adres blogu. Imię i nazwisko nie będzie ujawniane ani przetwarzanie do żadnych celów!

✔ Nadesłane prace zostaną ocenione przez specjalnie powołane Jury konkursu (prezentacja poniżej).

✔ Trzej laureaci konkursu otrzymają ZESTAWY KSIĄŻEK ufundowane przez patronów konkursu. Laureaci otrzymają także dyplomy oraz miano Krzewiciela Pamięci o Starym Doktorze (zostaną przygotowane specjalne banery do wklejenia na blogi).

Podkreślam, że nie są to wszystkie informacje. Wszystko znajduje się w regulaminie!

NAGRODY
Nagrodami będą zestawy książek Janusza Korczaka oraz książki dotyczące jego życia oraz historii Żydów. Zostaną one wraz z dyplomami rozesłane do laureatów pocztą.

Dla miłośników Korczaka oraz moli książkowych konkurs ma naprawdę wspaniałe nagrody! Laureaci otrzymają zestawy około ośmiu książek, w tym pięknie wydane wznowienia Króla Maciusia i Króla Maciusia na wyspie bezludnej.

Nagrody przekazali sponsorzy i patroni konkursu, a więc:
Wydawnictwo W.A.B.
Wydawnictwo ISKRY
Ezop Agencja Wydawnicza
Muzeum Historii Żydów Polskich
Ośrodek Badań Korczakianum
Oficjalna strona Roku Janusza Korczaka

W konkursie przewidujemy nagrody dla miejsca pierwszego, drugiego i trzeciego. Jury będzie mogło także przyznać dwa wyróżnienia specjalne.

Sponsorom serdecznie dziękuję! Nagrody są naprawdę wspaniałe!

☛ BLOGERZY DLA KORCZAKA
Po ogłoszeniu wyników, które będzie miało miejsce 10. 12. 2012 roku, powstanie SPECJALNY BLOG, na którym zostaną zamieszczone prace wszystkich uczestników konkursu. Będzie to swoista WYSTAWA oraz jedyny blog w całości poświęcony Korczakowi, a złożony z prac blogerów. Wspaniała pamiątka roku korczakowskiego…

JURY:

Prof. dr hab. DARIUSZ ROTT
Historyk literatury, medioznawca, edytor.
Absolwent Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, gdzie kieruje Pracownią Retoryki. Jest także profesorem zwyczajnym w Katedrze Mediów i Komunikacji Społecznej Akademii Ignatianum w Krakowie. W latach 1996 – 2003 był rzecznikiem prasowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest członkiem Prezydium Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Warszawie. Członek kolegium redakcyjnego słowackiego półrocznika „Communication Today” (Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave), półrocznika „Problemy Komunikacji Społecznej” i „Rocznika Prasoznawczego” (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu). Członek Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej i Stowarzyszenia Dziennikarzy RP. Redaguje medioznawcze serie wydawnicze: Oblicza mediów Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, Wokół reportażu podróżniczego oraz Polski reportaż podróżniczy. Przygotowuje książkę na temat felietonów radiowych Janusza Korczaka.

BARBARA SOCHAL

Obecnie pełni funkcje Dyrektora Zespołu Spraw Społecznych i Prawa Administracyjnego w Biurze Rzecznika Praw Dziecka oraz Przewodniczącej Polskiego Stowarzyszenia im. Janusza Korczaka.

Jest autorką i realizatorką wielu projektów edukacyjnych dla dzieci, młodzieży i nauczycieli z zakresu edukacji kulturalnej, wychowania plastycznego i wychowania przez sztukę oraz organizacji czasu wolnego, współorganizatorką ogólnopolskich konferencji edukacyjnych, konkursów, przeglądów artystycznych. Była wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Edukacji Narodowej, gdzie zajmowała się m. in. edukacją kulturalną i pozaszkolną, prawami człowieka – dziecka oraz profilaktyką społeczną. Prowadziła sprawy związane z programami międzynarodowej współpracy dzieci i młodzieży, w tym współpracy z Izraelem.

KATARZYNA WARPAS

Rocznik 1983. Studiowała intermedia, animację, projektowanie i wystawiennictwo w Toruniu i w Hildesheim (Niemcy).

Obecnie pisze doktorat o muzealnych przestrzeniach interaktywnych i owe przestrzenie buduje. W weekendy czyta, rysuje, medytuje w biegu, piecze chleb na zakwasie i bloguje na: http://bebeluch.blogspot.com (wyróżniony tytułem Literacki Blog Roku 2011) oraz http://bellyandbell.blogspot.com. Marzy o wydaniu autorskiej książki dla dzieci i o podróży do Peru. W książkach najbardziej lubi obrazki, dlatego też współpracuje z kwartalnikiem i wortalem o książkach dla dzieci i młodzieży Ryms.

Organizator konkursu:
Poprzedni artykułPolecamy: „Tatra Highlander Culture in Poland and America” – nowa książka Tadeusza Gromady
Następny artykułGdzie jest toaleta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj