Do naszej akcji “W naszym domu mówimy po polsku” przyłączają się nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także dzieci i młodzież. Z wielką przyjemnością informujemy, że 17-letni Damian Szczepara z Valley Cottage, NY, uczeń Ramapo High School, wykonał dla nas czarno-biały komiks zachęcający dzieci do mówienia po polsku.

Komiks skierowany jest do polskich dzieci w wieku 6 – 12 lat w USA, wśród których komiksowa forma jest bardzo popularna i ma je zachęcać do posługiwania się językiem kraju, z którego pochodzą. Calość jest czarno – biała, rozmiaru A4, dwustronna, składana kilkakrotnie aż do końcowego małego kwadratu. Rozkładając kolejno okienka komiksu, poznajemy scenę z życia w typowej polskiej rodzinie, w której dzieci urodzone w Stanach, nie zawsze chętnie chcą rozmawiać w domu w języku polskim. W naszym komiksie mama zachęca dzieci do ćwiczenia języka polskego przy okazji wykonywania codziennych domowych obowiązków. Mamy nadzieję, że w przyszłości ukażą się kolejne odcinki językowego komiksu.

Komiks będzie rozdawany na spotkaniach w polskich szkołach oraz dziecięcych i rodzinnych imprezach polonijnych, w których uczestniczy nasz portal.

Fragment komiksu Damiana Szczepary
Fragment komiksu Damiana Szczepary

Damian Szczepara rozwija swoje umiejętności tworząc na co dzień podobne rysunkowe projekty i biorąc udział
w różnych konkursach. Dzięki opracowaniu reklamy video „I Want My Google TV” znalazł się wśród 100 laureatów konkursu organizowanego przez Google. Na dodatek pięknie posługuje się polszczyzną. O jego zdolnościach pisaliśmy już na naszym portalu („Rośnie polski mistrz komiksu”).

Redakcja portalu www.DobraPolskaSzkola.com

Poprzedni artykuł„O roli matki i ojca w dwujęzycznym wychowaniu”
Następny artykułNotatki z drogi: Indonezja. Część trzecia.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj