photo
Lubisz pisać w języku polskim? Chcesz rozwijać swój pisarski talent? Marzysz o opublikowaniu swoich dzieł? Jeżeli tak, mamy dla Ciebie coś wyjątkowego!

Z ogromną przyjemnością informujemy o rozpoczęciu działalności Klubu Młodych Literatów na naszym portalu! Powstał on z myślą o dzieciach, młodzieży polonijnej i ich literackich talentach, ktore często mamy okazję obserwować w organizowanych konkursach i podczas wielu polonijnych wydarzeń. Zapraszamy wszystkich młodych piszących w języku polskim i zainteresowanych literaturą!

Kochani Młodzi Literaci!

Niektórzy z Was uczą się w polskich szkołach, inni nie, ale wszyscy możecie przysyłać swoje teksty do Klubu Młodych Literatów. Mogą być one poważne, zabawne, refleksyjne, wzruszające czy przewrotne. Krótkie lub dłuższe. Szczegóły będziemy ustalać na bieżąco. Na razie jedynie korespondencyjnie, z czasem, mamy nadzieję, na organizowanych spotkaniach. Popracujemy nad umiejętnościami tworzenia ciekawych tekstów poetyckich, prozatorskich, a może i dramatów. Zajmiemy się też rozwijaniem wrażliwości literackiej i integracji
w grupie osób o podobnych zainteresowaniach.

Będziemy:
• pisać między innymi opowiadania,
• prezentować swoje dzieła grupie,
• korygować i oceniać nawzajem swoje teksty,
• publikować najlepsze prace w specjalnej rubryce Klubu Młodych Literatów na portalu www.DobraPolskaSzkola.com

115213_young_writers_camp_015Część dzieci i młodzieży pisze regularnie, inni od czasu do czasu. Zdarzają się też błędy. Nie musicie się ich wstydzić, nikt nie jest doskonały. Twórczość własna w języku polskim zbliża Was do niego, staje się on bardziej osobisty. Pozwala lepiej zrozumieć rodziców, dziadków i kraj, z którego pochodzą czyli Polskę, a także Wasza przynależność do tradycji i kręgu kultury polskiej.
Poza tym, pisząc, poznajecie lepiej samych siebie…

Irena Biały
Prowadząca Klub Młodych Literatów w Nowym Jorku

REGULAMIN KLUBU

1/ Do Klubu Młodych Literatów mogą należeć osoby od lat 12-tu do 21.

2/ Warunkiem przynależności do Klubu jest wysyłanie co najmniej jednego utworu własnego raz w miesiącu.

3/ Forma tekstów, wysyłanych do Klubu, jest dowolna. Także tematyka.

4/ Przynależność do Klubu Młodych Literatów jest nieodpłatna.

5/ Wysyłając swoje utwory do Klubu, należy podać imię, nazwisko, wiek i ewentualnie nazwę polskiej szkoły (jeżeli do takiej uczęszczamy).

6/ Uczestnictwo w konkursach literackich, organizowanych przez nasz portal, nie zobowiązuje do zgłoszenia swojej kandydatury do Klubu Młodych Literatów.

7/ Jeden raz w miesiącu najlepsze prace bedą drukowane na stronie Dobrej Polskiej Szkoły.

8/ Prace należy przesyłać je na adres e-mail:

redakcja@dobrapolskaszkola.com

lub adres pocztowy:

Polonijny Portal DobraPolskaSzkola.com
60-92 69 Ave.
Ridgewood, NY 11385

Poprzedni artykułStrzelanie z łuku? W tych miejscach możesz to robić!
Następny artykuł„Odmiana czasowników i inne (dość niesamowite przypadki)”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj