W ramach Klubu Młodego Czytelnika rozpoczęliśmy cykl czytania dla uczniów najmłodszych. W ten sposób uczniowie klas starszych mogą wykazać się znakomitą biegłością językową i świetnym operowaniem emocjami zgodnie z czytanym tekstem.

W minioną sobotę uczennica klasy 5, Victoria Chowaniec, czytała przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima  „Lokomotywa”, natomiast uczeń klasy 4, Mateusz Truty, przeczytał wiersz Jana Brzechwy „Siedmiomilowe buty”, uczniom klasy zerowej.

.

.

.

.

Czytanie odbyło się w szkolnej bibliotece. Chcieliśmy tym samym podkreślić znaczenie tego miejsca i zachęcić do odwiedzania szkolnych i lokalnych bibliotek. Poprzez działalność naszego szkolnego Klubu Młodego Czytelnika, pragniemy podkreślić znaczenie czytania zarówno dzieciom jak i przez dzieci. Czytanie rozwija wyobraźnię i wiedzę, wzbogaca słownictwo i sprawność językową, poprawia koncentrację i pamięć.

.

.

.

.

.

Nasz czytelniczy cykl wywołał ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Mamy wielu chętnych do wykorzystania swoich umiejętności biegłego czytania. Napawa to ogromną dumą i zadowoleniem, że dzieci i młodzież ucząca się języka polskiego poza granicami naszej ojczyzny tak świetnie posługuje się językiem ojczystym swoich rodziców i dziadków. 

.

Irena Woźniak
Dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej

Poprzedni artykułNigdy nie jest za późno
Następny artykułBabcia Bożenka: Olej pocieszenia i wino nadziei

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj