Autorkami książki są mama i jej czteroletnia corka Kimberly, ktora urodzila sie i mieszka w USA. Obie jada na wakacje do Polski, i dla Kimberly jest to pierwsza podróż do rodzinnego kraju rodziców, o którym wciaz tak wiele slyszy w domu.
Doskonala propozycja do wspolnego czytania dla dzieci w wieku od 3 lat. Wspanialy sposob przekazania dzieciom juz w bardzo wczesnym okresie informacji o innych krajach, ich kulturze, polozeniu geograficznym, a przede wszystkim o Polsce, kraju, w ktorym urodzili sie ich rodzice.

Książka napisana jest jednocześnie w języku polskim i angielskim. Szczególnie polecana w rodzinach i przedszkolach, w których dzieci używają na codzień obu tych języków i w których kładzie się równy nacisk zarówno na naukę języka polskiego, jak i angielskiego. W bardzo ciepły i naturalny sposób ujęcie rzeczywistości jednocześnie oczami dziecka i dorosłego, przy pracy nad tak przecież “dorosłym” projektem, jakim jest napisanie książki.
“Kimberly jedzie do Polski” jest również pięknym przykładem inspirowania dziecka przez rodziców, rozwijania jego kreatywności juz od najmłodszych lat, nauczania wspólnego działania. Ksiażkę można zakupiż na www.bluetreestore.net lub www.amazon.com

CZTERY KIMBERLY/ FOUR KIMBERLIES
Danuta Świątek, Kimberly Pienkawa

 
Dalsze perypetie piecioletniej Kimberly. Tym razem dziewczynka po raz pierwszy idzie do zerowki, co przysparza jej duzo emocji. Jak będzie się czula w nowym miejscu? Czy będzie miala duzo przyjaciol? Kimberly uwielbia rysowac i w swoich rysunkach przedstawia wszystkich, ktorych poznaje w nowym srodowisku.
Podobnnie jak KIMBERLY JEDZIE DO POLSKI ksiazeczka napisana jest w dwoch językach. Dostepna na www.bluetreestore.net lub www.amazon.com

Poprzedni artykułBABCIA BOŻENKA: “Czy oddałbyś swoją nerkę?”
Następny artykuł„JAK KOCHAĆ DZIECKO” Janusz Korczak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj