karnawałowe_szaleństwa_(1)

Zmęczeni codziennością i wyjątkowo srogą w tym roku zimą staramy się odnajdywać inne radości. Niedziela to dzień spotkań rodzinnych i wspólnego świętowania przeróżnych okazji. Z racji, że okres karnawału zbliża się ku końcowi miniona niedziela była ku temu najlepszą okazją.

Dnia 2 marca 2014 roku mogliśmy wspólnie uczestniczyć w uroczystej Mszy Św. w Kościele Św. Szczepana przy Parafii Bł. Jana Pawła II w Perth Amboy. Msza została przygotowana przez dzieci i siostry katechetki klasy pierwszej polskiego CCD od wielu lat działającego przy tej parafii. Następnie rozpoczęła się wspaniała zabawa karnawałowa, która była prowadzona przez rodziców i uczniów przedszkola oraz klasy 7-mej. Piękne, kolorowe stroje wśród których nie zbrakło postaci z bajek zachwycały widzów. Dodatkowo dobra muzyka, ciekawe konkursy i zabawy sprawiły, że było to dla wszystkich miłe i niezapomniane popołudnie. Audytorium aż wrzało od radosnych okrzyków i tańców. Nagrodzono również uczestników konkursu „Dzieci- Dzieciom – Twój dar serca”. Każdy miał okazję wygrania czegoś słodkiego i smacznego.

karnawałowe_szaleństwa_(2)

Parafia Bł. Jana Pawła II to miejsce w którym przy współpracy parafian oraz Ojców Redemptorystów z o. Waldemarem – proboszczem zawsze jest pełne ciepła i w którym dzieje się wiele fajnych i ciekawych rzeczy. Kładzie się tu duży nacisk nie tylko na wartości religijne, ale również kultywuje naukę języka polskiego. Najlepszym dowodem była inscenizacja „Rzepki” Juliana Tuwima przygotowana z okazji roku tego właśnie autora. Zarówno dzieci, jak również dorośli świetnie się bawili, kończąc zabawę Polonezem. Jest to miejsce, w którym każdy poczuje miłą i przyjazną atmosferę, wsparcie, a przede wszystkich możliwość spotkania fajnych ludzi, których łączą polskie korzenie oraz wiara w Boga.

Polonez_(1)

W najbliższym czasie, 16 marca o godz 6 wieczorem zapraszamy na „movie night”, które zorganizowane zostało z myślą o młodzieży od 8 klasy wzwyż. W tym samym czasie będzie miało miejsce spotkanie wszystkich zainteresowanych tematyką Sakramentu Pojednania. Zapraszamy również na śniadanie parafialne oraz kiermasz świąteczny, które odbędą się 13 kwietnia w Palmową Niedzielę. Będzie to wspaniała okazja do zjedzenie smacznego śniadania, spędzenia wspólnie czasu, jak również zaopatrzenia się w potrzebne, wielkanocne drobiazgi.

bieg_do_babci

EJ8F9735_2

Zapraszamy też wszystkich chętnych, którzy chcą pomagać, wspierać inicjatywy, jak również mają ciekawe pomysły, które mogą służyć społeczności Parafii Bł. Jana Pawła II, na które to zawsze jesteśmy otwarci. Przede wszystkim nasze plany skierowane są w stronę młodego pokolenia, któremu chcemy przekazać jak najwięcej. Warto tu wspomnieć o organizowanych w tej parafii rok rocznie „Wakacjach z Panem Bogiem”, na które uczęszczają dzieci i młodzież z różnych stron.

Możecie się sami przekonać odwiedzając naszą stronę internetową www.johnpaulsecond.com

Magdalena Domaradzki
zdjęcia: archiwum parafii

Poprzedni artykuł„Łączy nas wspólna misja”
Następny artykuł„Gratulacje dla Witolda!”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj