Posiada przydomek the Pavement Picasso. Swoje trójwymiarowe prace tworzy na chodnikach i ulicach, rysując zwykłą, kolorową kredą, jakiej używają dzieci. Julian Beever uważany jest przez wielu podobnych jemu artystów za ojca sztuki ulicy, czyli „street art”. Jego niezwykłe obrazy w 3D, znane są już w wielu miastach w Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Austrii, Danii, USA i Australii.

Urodzony w Belgii, jest brytyjskim artystą – freelacerem, specjalizującym się w rysunkach przy użyciu kredy. Oglądane z określonej perspektywy, dają optyczną iluzję głębokości i trójwymiarowości, co zachwyca oglądających.

[flagallery gid=14 name=”Gallery”]

Julian Beever przy pracy

Poprzedni artykułKonkurs literacko-plastyczny „Rodzina”
Następny artykuł„Rośnie polski mistrz komiksu”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj